HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUÁLNE: Polícia zadržala Pavla Ruska, hrozí mu väzba

Na sníme obžalovaný Pavol R. počas hlavného pojednávania v kauze zmenky televízie Markíza v budove Justičnej akadémie v Pezinku 27. februára 2020. FOTO TASR - Michal Svítok

Tak predsa skončil za mrežami. Polícia včera popoludní zadržala Pavla Ruska, ktorý sa včera nedostavil na súdne pojednávanie.

Dôvodom zadržania Pavla Ruska je, že včera neprišiel na Najvyšší súd s odôvodnením, že bol behať a niekto ho oblial neznámou tekutinou. Je pravdepodobné, že dnes bude Najvyšší súd rozhodovať o vzatí Ruska do väzby v súvislosti s kauzou zmenky, informuje portál dennikn.sk.

Odklepnú mu dlhoročný trest?

Obžalovaného bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska, ktorý bol doteraz na slobode a nosil iba bezpečnostný náramok, zadržala polícia včera popoludní. Stalo sa tak po odročení verejného zasadnutia na Najvyššom súde v kauze televíznych zmeniek kvôli jeho práceneschopnosti. TASR o tom informoval obhajca Marek Para. Pavla Ruska spolu s Marianom Kočnerom Špecializovaný trestný súd zatiaľ neprávoplatne odsúdil na 19 rokov väzenia. Správu budeme aktualizovať.

Pavol Rusko prišiel o všetko, bývalý minister a mediálny magnát je momentálne bez domova

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info