fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tiger v Pardubiciach odhryzol žene ruku. Môže si za to sama, to zviera netrestajte, vyzývajú ľudia

Samica tigra malajského Nadia v zoologickej záhrade v newyorskej štvrti Bronx. FOTO TASR/AP

Krátko popoludní museli pardubickí policajti a záchranári vyraziť k obci Chvojenec, kde došlo k nešťastnému incidentu. 66-ročná žena mala aj napriek opakovaným upozorneniam majiteľa strčiť ruku do tigrej klietky, pretože si chcela šelmu pohladiť, informuje portál eXtra.

Ľudia sa už teraz obávajú, čo čaká tigra, ktorý v pondelok popoludní odhryzol žene v Pardubiciach ruku. Tá skončila v nemocnici a na sociálnych sieťach sa množia komentáre, v ktorých ľudia jej krok odsudzujú.

Dúfajú, že tiger nebude umelo usmrtený. Majiteľ šeliem mal ženu opakovane upozorňovať, aby si tigra nehladila a nestrkala ruky do jeho klietky. „Komu niet rady, tomu niet pomoci. Tá ženská je adeptka na Darwinovku, strkať ruku k tigrovi je vrchol hlúposti. Snáď teraz to zviera nezomrie,“ napísala jedna z komentujúcich na sociálnej sieti.

Indickí motocyklisti sa takmer stali obedom pre tigera (VIDEO)

Z komentárov je zrejmé, že so ženou, ktorá prišla o ruku, ľudia nesympatizujú. Ba naopak často opakujú, že si za to môže sama. Väčšie obavy majú o budúcnosť tigra, ktorý podľa nich len chránil svoje územie a za hlúpy nápad ženy, ktorá mala byť opakovane upozorňovaná na to, že na šelmu nemá siahať, nemôže.

Aleš Malý, hovorca záchranky, potvrdil, že žena bola zranená. Urýchlene ju odviezli do hradeckej nemocnice. „Utrpela devastačné poranenia v hornej polovici tela. Do nemocnice sme ju previezli po nevyhnutnom ošetrení,“ uviedol. Ako je na tom žena momentálne, zatiaľ nie je známe.

Talianska Etna znovu vybuchla

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info