HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruská duma zakázala úradníkom urážať občanov – nazvať ich opicami bude stáť 150-tisíc rubľov

Ruská štátna duma, zdroj wikipedia.org

Podľa nového zákona sa za verejné urážky občanov budú v Rusku považovať aj on-line vyjadrenia štátnych zamestnancov na internete.

Štátna duma Ruskej federácie (parlament) prijala v druhom – hlavnom – čítaní návrh zákona o zavedení správnych pokút pre štátnych zamestnancov za urážky občanov do výšky 150-tisíc rubľov, ktorý rovnako zrovnoprávňuje urážky na internete s tými verejnými a stanovuje značnú pokutu za urážku na cti pre právnické osoby. Píše o tom web agentúry TASS tass-ru.

Blaha podal trestné oznámenie na Matoviča, Naďa a Krupu za hanobenie národa

Návrh zákona o zmene a doplnení Kódexu správnych deliktov (CAO) predstavil Štátnej dume začiatkom mája šéf Výboru pre informačnú politiku, informačné technológie a komunikácie Dumy Aleksander Jevsejevič Kinštajn a prvý podpredseda rady federácie Andrej Turčak. Podľa textu urážka, ktorej sa dopustí štátny zamestnanec alebo zamestnanec obce v súvislosti s výkonom svojich právomocí, znamená uloženie správnej pokuty vo výške 50-tisíc až 100-tisíc rubľov alebo diskvalifikáciu až na jeden rok. Za opakované porušenie sa ustanovuje pokuta vo výške 100 – 150 tisíc rubľov alebo diskvalifikácia (zbavenie práva obsadzovať miesta v štátnej a komunálnej službe) na obdobie až dvoch rokov.

Návrh zákona navyše zrovnoprávňuje urážky na internete s verejnými urážkami, a to aj prostredníctvom médií. Neprijatie opatrení na zamedzenie verejnej urážky občanov v médiách alebo na internete sa bude trestať pokutou pre úradníkov vo výške od 30 do 50 tisíc rubľov (teraz – od 10 do 30 tisíc) a pre právnické osoby – od 50 do 100 tisíc rubľov (teraz od 30 tisíc do 50 tisíc).

Matovič s Naďom dourážali protestujúcich proti ich vláde

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info