fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Princ Charles nie je v Škótsku na Vianoce vítaný

Princ Charles / Facebook (Tatler)

Rebríčky popularity ukazujú, že Briti majú radšej princa Williama a kráľovnú Alžbetu ako korunného princa Charlesa. Napriek tomu následník trónu nečakal, čo sa stane, keď oznámi, že chce stráviť Vianoce v Škótsku, píše portál Stars24.

Princ Charles sa už pred časom dozvedel od kráľovnej matky, že s ňou tohtoročné Vianoce nebude môcť stráviť, preto si musel urobiť náhradné plány. Vydať sa chcel aj s manželkou na kráľovské sídlo Balmoral v Škótsku.

Lenže škótska premiérka Nicola Sturgeonová vyzvala členov kráľovskej rodiny, aby dodržiavali prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Okrem iného nemajú zbytočne cestovať z Anglicka do Škótska.

Nie je žiadnym tajomstvom, že v Škótsku opäť silnejú separatistické tendencie, pretože tamojší ľudia neboli zástancovia brexitu. Aj preto sa asi následník trónu rozhodol, že nebude vyvolávať vášne a podriadil sa Sturgeonovej odporúčaniu.

„Je to veľmi smutné, ale jeho kráľovská výsosť nechce spôsobiť ťažkosti. Chápe, že by cestovaním v čase krízy spôsobil zbytočné problémy a teší sa, že sa do Škótska vráti inokedy,“ uviedol princov nemenovaný priateľ.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info