fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kremeľ: Putin sa neskrýva pred Covidom v bunkri v Soči!

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin / zdroj: TASR, AP
Kremeľ poprel, že by prezident Vladimir Putin žil od začiatku pandémie koronavírusu v bunkri. Jeho hovorca v nedeľu uviedol, že pracuje z domu vo svojom bydlisku mimo Moskvy, informuje portál RT.

Minulý týždeň litovské spravodajstvo Proekt Media obvinilo Putina z „úkrytu v bunkri“ napriek tomu, že v posledných týždňoch navštívil Petrohrad aj Soči. Publikácia tiež tvrdila, že prezident postavil dve identické kancelárie, jednu v samotnom Soči, takže nikto nepozná jeho skutočné miesto pobytu.

Putin začal pracovať na diaľku začiatkom apríla, keď sa začal zvyšovať počet infekcií na Covid-19. Za ten čas zostal opatrný. Podstupuje pravidelné testy a robí ďalšie preventívne opatrenia. Kremeľ však dôrazne odmietol, že by sa prezident skrýval.

Rusko je na dobrej ceste k historicky najväčšej úrode obilia

„Putin teraz žije v Novo-Ogarevo. Je to v skutočnosti rovnaké miesto, kde žil aj pred pandémiou,“ povedal novinárom hovorca Dmitrij Peskov. „Žije tam, často tam pracuje a dochádza odtiaľ do Kremľa – ale nie tak často, ako by chcel.“

Novo-Ogarevo, postavené v 50. rokoch 20. storočia, je nehnuteľnosť v Odintsovskom okrese moskovského regiónu a slúži ako rezidencia ruského prezidenta. Počas ZSSR bol používaný ako útočisko na organizovanie recepcií a vítanie hostí.

Rusko sa vysmieva „nepodloženým“ sankciám USA proti čečenským športovcom a charite

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info