fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Politici už by mali prestať improvizovať. Boj proti pandémii treba odovzdať vedcom“, tvrdí Čekan

Pavol Čekan / Fotokoláž (via TASR)

Slovensko potrebuje podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zmenu v riešení koronakrízy. S rovnakou myšlienkou prišiel aj uznávaný biochemik Pavol Čekan.

Boj s pandémiou si vyžadujú iný spôsob manažovania a zjavne aj iné prístupy. vyjadrili to viaceré politické kapacity, ale pridávajú sa k nim aj vedci. Jeden z príkladov prináša web 1. pluska.sk.

„Vláda Slovenskej republiky ohlasuje nové a nové nové opatrenia. No zdá sa, že medzi vedcami sa začali ozývať hlasy volajúce po novom riadení krízy. „Nastal čas, aby manažovanie koronakrízy prevzali do rúk odborníci a krízoví manažéri! Inak dopadneme veľmi zle,“ napísal na sociálnu sieť vedec Pavol Čekan.“ Píše citovaný

Vedec Čekan prichádza s riešením, ako ďalej v boji s pandémiou. Vypočuje ho premiér? 

Na vážnu situáciu upozornil aj lekár Milan Kulkovský, primár interného oddelenia Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica. „Každý deň, ktorým odďaľujeme nevyhnutné kroky, zvyšujeme počet obetí a pravdepodobnosť kolapsu nemocníc. Lockdown, minimálne v tých najviac ohrozených oblastiach, mal byť už teraz, aby bol ukončený aspoň týždeň pred Vianocami,“ varoval.

Poznámka redakcie HD – „Nemanažujem koronakrízu, koronakríza si manažuje nás. Takže neviem, ako mám odstúpiť z funkcie, ktorú nemám“, reagoval premiér Igor Matovič na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá kritizovala vládu a Matovičovi radí, aby manažovanie pandémie odovzdal niekomu inému.

Vedec Čekan Matovičovi: „Je nefér, aby som musel dokazovať, že ako vedec chcem Slovensku pomôcť“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info