HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Po proteste v Bratislave zasiahli policajní ťažkoodenci

Ilustračný obrázok / Facebook (Spravodajský portál Global News)

V centre Bratislavy sa dnes konal protest proti vláde Igora Matoviča organizovaný opozičnou parlamentnou stranou ĽSNS. Vo chvíli, keď sa protivládny protest oficiálne skončil, zasiahli proti ľuďom, ktorí zostali na Hodžovom námestí po jeho skončení, policajní ťažkoodenci. Najmenej dvoch účastníkov protestu polícia zadržala.

V centre Bratislavy sa koná protivládny protest, na ktorý pozýval ľudí Kotleba

Protest bol namierený proti vláde Igora Matoviča a proti pandemickým opatreniam. TASR uviedla, že pred Prezidentský palác prišlo niekoľko stoviek ľudí, Hlavný denník odhadol ich počet na 5 tisíc. Väčšina z účastníkov nemala ochranné rúška. Nemali ich ani poslanci Marian Kotleba a Milan Mazurek, europoslanec Milan Uhrík, či bývalý poslanec Peter Marček, ktorí sa postavili pred ľudí.

Rečníci spochybňovali protipandemické opatrenia, testovanie ľudí na ochorenie COVID-19, ochranné rúška, vakcínu i očkovanie. „Myslia si, že sme otroci, pokusné králiky a že nás budú testovať novou vakcínou,“ vyhlásil Mazurek. „Keď prídu s nejakými lockdownami, tak to nebudeme rešpektovať, lebo sme slobodní ľudia,“ zdôraznil.

Protestujúci kričali protivládne heslá. Kotleba vyhlásil, že vízie premiéra Igora Matoviča (OĽANO) rozkladajú vlasť. Vládna koalícia si podľa neho spravila z Ústavy SR trhací kalendár a núdzový stav chce vyhlasovať, ako len chce.

Polícia avizovala, že v prípade spáchania priestupku v súvislosti s porušením opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR môže príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva sankcionovať osobu do výšky 1659 eur a v blokovom konaní do 1000 eur.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info