HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER

Nostradamove brutálne proroctvá pre rok 2021. Čakajú nás biblické pohromy!

Michel de Nostredame. Zdroj: atlasobscura.com

Veľa ľudí verí na horoskopy, na všakovaké konštelácie hviezd alebo na osud ako taký, a aj preto si radi, a neraz s údivom či dokonca strachom, prečítajú rozličné predpovede ľudí ako sú Baba Vanga alebo fenomenálny Nostradamus.

Nostradamus bol francúzsky lekár a astrológ, ktorý pútal pozornosť svojou údajnou jasnozrivosťou už počas života. Ako sa o stovky rokov neskôr ukázalo, jeho tajomné proroctvá sa neraz trafili do čierneho, píše portál 1.pluska.sk.

Nostradamus celkovo napísal viac ako šesť tisíc predpovedí
Michel de Nostredame, narodený 14. decembra 1503, je autorom slávnej zbierky veršovaných predpovedí. Zdroj: wikimedia.com

Michel de Nostredame, narodený 14. decembra 1503, je autorom slávnej zbierky veršovaných predpovedí. V roku 1981 Nostradamove veštby dokonca sfilmovali v dokumente „Muž, ktorý videl zajtrajšok“. Podobne ako bulharská vedma Baba Vanga, ktorú, mimochodom, dodnes prezývajú balkánskym Nostradamom, aj francúzsky astrológ Michel vraj dokázal nahliadnuť do budúcnosti. Doteraz sa síce nevie, ako to dokázal, no svoje proroctvá spísal vo forme tzv. „quatrainov“, teda štvorveršových strof či rovno celých básní.

Traduje sa, že Nostradamus úspešne vyveštil napríklad druhú svetovú vojnu 383 rokov predtým, než sa skutočne začala. Nostradamus celkovo napísal až 6338 predpovedí, ktoré siahajú až do roku 3797. Podľa neoverených internetových zdrojov sa zatiaľ splnilo údajne až 70 % z jeho veštieb. Tento údaj je ale treba brať radšej s rezervou, rovnako ako všetky takéto proroctvá vo všeobecnosti.

V tomto roku bude koniec sveta! A to dokonca pred Vianocami! Predpovedá to pastor Begley

Čo nás teda čaká podľa Nostradama v roku 2021 a aj v tých nasledujúcich?
Zombie apokalypsa
Ilustračné foto Zombie. Zdroj insider.com

Nostradamus v jednom zo svojich proroctiev hovorí o „polomŕtvych ľuďoch“ a „konci sveta“. Prirodzene, takéto vágne indície sa dajú vyložiť najmenej sto rôznymi spôsobmi. Možno sa termín „polomŕtvy“ vzťahuje sa na dôsledky koronavírusu na ľudské telo, možno je to len pomenovanie obrazné. Kto vie? Podľa konšpirátorov hovorí Nostradamus jasne: dočkáme sa pravej hororovej zombie apokalypsy! To bude v roku 2021 možno aj Halloween…

Hladomor, vojny, epidémie
Ilustračné foto hladomor. Zdroj: twitter

Ďalšie Nostradomovo proroctvo je už o čosi reálnejšie, čo však neznamená, aby sme si začali robiť zásoby jedla na niekoľko rokov dopredu. Slávny astrológ vo hviezdach vyčítal, že „po veľkých problémoch príde ďalší, a ešte väčší“, čo sa dá prefrázovať na súčasnú pandemickú situáciu (koniec koncov ako väčšina predpovedí). Podľa Nostradama sa dočkáme „dažďa, mlieka, hladomoru, ocele a moru“. Čo teda z toho vyrozumieme? Hladomor je jasný, ale čo ten dážď? Budú azda obrovské záplavy? A čo to mlieko? Čo myslel slávny astrológ ním? Alebo tou oceľou a morom?

Šokujúci záver roku 2020: Z predpovede Baby Vangy vás zamrazí!

Moslimovia ovládnu svet
Ilustračné foto: Zdroj: wikipedia.com

Nostradamus vo svojich veštbách spomína „veľkú ťavu“, ktorá vraj symbolizuje moslimskú kultúru. Podľa neho sa táto ťava „príde napiť z vôd Rýna a Dunaja“, čo by malo znamenať akúsi inváziu moslimov do západnej Európy. Po vojenskej stránke je niečo takéto pritiahnuté za vlasy. Ale pokiaľ ide o migráciu, tak počty moslimských žiadateľov o azyl v Nemecku a iných najviac postihnutých krajinách pre pandémiu klesajú. Už dlhšie sa však rozpráva nielen o emigrácii, ale aj o klesajúcej pôrodnosti Európanov, ktorá je neporovnateľná s východnými kultúrami. Obávať sa však, že by sa na Slovensku začalo niekedy rozprávať po arabsky, je jednoducho šialené.

Veľká predpoveď na rok 2021 podľa veštca Aujula, ktorý predpovedal príchod pandémie

Solárne búrky a klimatické zmeny

Okrem tretej svetovej vojny a rôznych vesmírnych pohrôm spája všetkých veštcov jedna vec: klimatické zmeny. Či už ide o Babu Vangu, starogrécku Sibylu, Nostradama alebo najnovšie švédsku tínedžerku Gretu Thunberg, každý dobrý herald súdneho dňa má vo svojom repertoári globálne otepľovanie. Dá sa ale pokojne povedať, že klimatické zmeny sú zo všetkých katastrofických predpovedí tie zďaleka najreálnejšie. Je potrebné si uvedomiť, že na rozdiel od zombíkov či obrovského meteoritu je šanca, že v blízkej budúcnosti doplatíme na nešetrný prístup k prírode, naozaj vysoká. A nepotrebujeme ani žiadnu xy-storočnú veštbu, aby sme si to uvedomili.

Hrozba z vesmíru
Ilustračné foto. Zdroj: Zdroj czsputniknews.com

Žiadne dramatické proroctvo nie je úplné bez nejakého vesmírneho telesa, ktoré má udrieť do Zeme. Kométa, asteroid či UFO, vždy sa nájde niečo, čo by v celom šírom a nekonečnom vesmíre mohlo udrieť do našej relatívne malej modrej planétky, a akých sú pravdepodobne v kozme miliardy. Ak sa však chceme pozrieť na fakty, podľa americkej vesmírnej agentúry NASA nám v budúcnosti skutočne hrozí kolízia s asteroidom. K niečomu takému by však malo dôjsť až v roku 2022. Takže ešte máme rok čas…

Asteroid má rozmery asi ako Veľká pyramída v Gíze a výbuch, ktorý by sprevádzal jeho dopad na Zem, by mnohonásobne prekonal atómovku, ktorú zhodili na konci II. svetovej vojny USA na Hirošimu. Netreba si však robiť veľké starosti. Za prvé, aj napriek zvýšenej pravdepodobnosti sú šance na takúto katastrofu stále veľmi nízke, a NASA navyše už dlhodobo pracuje na riešení možného stretu Zeme s iným vesmírnym telesom.

Ničivé zemetrasenie

História pozná mnoho ničivých a niekoľko skutočne apokalyptických zemetrasení. Podľa Nostradama by k podobnej udalosti malo dôjsť 25. novembra 2021, kedy budú planéty Merkur a Saturn v určitej pozícii. Miesto špecifikované nie je, no vraj sa to stane niekde „v Novom svete“, ktorým môžu byť západné krajiny, ale možno aj USA, kde si iba nedávno zvolili nového prezidenta.

Čo prezrádza na Matoviča horoskop? Je cynicky, lakomý, a tie ďalšie hrôzy si už radšej prečítajte sami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info