fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Jankovská opäť vypovedá na NAKA. „Natrie“ konečne niekoho z mocných?

Monika Jankovská / Fotokoláž (via TASR)

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská sa síce konečne rozhovorila, ale zatiaľ nič moc o „dôležitých“ ľuďoch nepovedala. Zmení sa to teraz, keď sa blížia Vianoce a ona by chcela ísť za rodinou?

Doterajšie výpovede Moniky Jankovskej nikomu z „mocných“ zatiaľ neublížili, pretože buď si na mnohé veci nepamätala, alebo ich dokázala logicky elegantne obísť. Priznala sa síce k viacerým trestným činom, no to, že by ona sama vzala úplatky, odmieta. Z trestnej činnosti ale predsa len usvedčuje aj ďalších ľudí, píše portál topky.sk.

Pred vyšetrovateľom je dnes v pozícii svedka

Vo väzbe je Jankovská od marca tohto roka keď ju zadržali pri akcii Búrka. Za mrežami skončilo okrem nej aj niekoľko ďalších sudcov a sudkýň. Jankovská však dlho skutky, ktoré sú jej kladené za vinu, odmietala, ba neskôr držala aj hladovku a skončila na nemocničnom lôžku. Napokon s ale zlomila, rozhodla sa spolupracovať s políciou a vypovedá o závažných trestných činoch týkajúcich sa kauzy Búrka aj Víchrica. Dokonca podala trestné oznámenie na súčasného člena strany Hlas-SD Petra Žigu.

Výsluchy Jankovskej sa doteraz konali na NAKA v Nitre, dnes ráno, krátko pred deviatou hodinou, ju ale eskorta priviezla do Bratislavy na Policajné prezídium. Bývalá štátna tajomníčka má vypovedať o iných trestných veciach, o ktorých vie a majú sa, podľa informácií Topky.sk, týkať mocných ľudí našej krajiny. Ide pritom o kauzy mimo akcií Búrka či Víchrica. Jankovskej advokát Peter Erdős pre Topky.sk potvrdil, že bývalá štátna tajomníčka dnes nevypovedá do káuz Búrka a Víchrica, ale pred vyšetrovateľom bude vypovedať v procesom postavení svedka a nie ako obvinená.

Jankovská túži byť na Vianoce doma. Vylúčené to nie je, ale…

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info