fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Odpoveď Naďa na trestné oznámenie Rašiho – útok na príbuzenstvo

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister Naď reaguje na trestné oznámenie s bioodpadom džentlmensky, z klobúka zrazu vytiahol obvinenie –  Raši dal biznis sesternici.

Minister obrany Jaroslav Naď (OľaNO) reagoval na poslanca Richarda Rašiho, ktorý podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s biologickým odpadom po celoplošnom testovaní na koronavírus.
Raši tvrdí, že ide o infekčný odpad a nakladalo sa s ním v rozpore s legislatívou. Informoval portál aktuality.sk.

Minister Naď ale hovorí, že odpad sa likviduje v súlade so zákonom. V reakcii sa pýta, prečo je Raši „zaťažený na tému bioodpadu“. A kladie si hneď odpoveď, ktorú prezentuje ako náhle vnuknutie: „A potom som to pochopil. Istá, samozrejme zhodou okolností košická, firma AGB ekoservis uzavrela od roku 2011 s viacerými štátnymi nemocnicami a inštitúciami zmluvy na likvidáciu bioodpadu za viac ako 4 milióny EUR,“ píše Naď na sociálnej sieti.

Najväčšiu zákazku z nich na 1,79 milióna EUR uzavrela podľa Naďa v marci 2019 so štátnou Univerzitnou nemocnicou Bratislava. Medzi jej ďalších lukratívnych klientov patrili aj štátne zariadenia ako napríklad Detská fakultná nemocnica Košice, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave, onkologické ústavy, ústavy srdcových a cievnych chorôb.

Naď: Raši klame, žiadne ohrozenie zdravia z odpadu z testovania nehrozí

„Na čele tejto mimoriadne úspešnej spoločnosti, ktorá najmä v čase vlády Smeru ryžovala na likvidácii odpadu zo zdravotníckych zariadení, stojí istá pani Janka Palčiková, opäť iba zhodou náhod sesternica pána Richarda Rašiho, bývalého ministra zdravotníctva za stranu Smer. Zvýhodňovanie sesternice a konateľky spoločnosti Raši samozrejme určite kategoricky odmieta,“ uviedol šéf rezortu obrany.

„Nuž pán Raši, dať biznis ako hrom sesternici z našich štátnych nemocníc, ktoré samozrejme aj pod vaším vedením ministerstva zdravotníctva krachovali, to by bolo naozaj odporné. Jednoducho by to bola taká odporná zlodejina, aké sa v Smere robili na dennom poriadku, všakže,“ odkázal podpredsedovi mimoparlamentnému Hlasu.

Minister napísal, že sa teší na Rašiho podané trestné oznámenie, pretože sa podľa neho poskytne priestor pozrieť sa na problematiku spracovania odpadu z dlhodobejšieho hľadiska.

„Mafia s názvom SmeroHlas musí naozaj byť veľmi zúfalá, keď sú toto ich najväčšie témy na tlačovky a trestné oznámenia. Tieto pseudovýkriky len potvrdzujú zúfalosť SmeroHlasu, ktorý vidí, ako postupne NAKA zatvára ich podporovateľov a priateľov. A dodávam, že predpokladám, že čoskoro príde aj na členov a predstaviteľov,“ uzavrel Naď.

Raši vie, kto bude riaditeľom Trnavskej nemocnice: „Do funkcií dosadzujú svojich známych!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info