fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Podľa Blahu sa Matovič dopúšťa sabotáže a za to mu hrozí doživotie

Igor Matovič a Ľuboš Blaha / Fotokoláž (via TASR, Facebook Blaha)

Tu už končí všetka sranda. Poslankyňa SaS Cigániková tvrdí, že premiér Igor Matovič podmienil otvorenie škôl pre deti tým, že sa mu predseda SaS Sulík ospravedlní, píše poslanec Blaha.

„Jasné, môžeme sa na tom teraz smiať, aké je to detinské a pubertálne. Ale toto už predsa nie je iba politická či psychiatrická, ale aj trestnoprávna rovina. Cigániková s Gröhlingom by už v tejto chvíli mali sedieť na výsluchu ako svedkovia.“, tvrdí poslanec Blaha vo svojom statuse na Facebooku.

Premiér Matovič podľa neho celkom zjavne zneužil právomoci verejného činiteľa a kvôli svojmu osobnému prospechu, nech je akokoľvek banálny a detinský, ohrozil právo na vzdelanie statisícov detí, ako aj osudy ich rodičov.

Matovič otvorí školu, kde chodia jeho deti. Jej spolumajiteľ dostal zákazku na testy

„Toto nie je nejaká nevinná klebietka pani Cigánikovej, že haha-hihi, budeme si zase vymieňať statusíky ako malé deti a traumatizovať Slovensko nekonečnými koaličnými hádkami Sulíka a Matoviča. Tu ide o regulárny trestný čin zneužitia právomocí a sabotáže.“, píše Blaha.

Podľa neho by ešte dnes mali pani Cigániková alebo pán Gröhling podať trestné oznámenie na pána Matoviča. Potom by podľa Blahu musela polícia konať z úradnej povinnosti. Blôaha pripomína, že v čase núdzového stavu sú sadzby odňatia slobody násobne vyššie.

„Za tie nevinné deti, ktoré sa stali rukojemníkmi šialeného a pomstychtivého premiéra, by si Matovič zaslúžil doživotie.“, uzatvára Blaha.

Blaha: Matovič týra ministra Grohlinga ako zvrátený chuligán, ktorý trhá nohy žabám

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info