fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šokujúce: „Beňa držal v hrsti vplyvného politika, Rehák riadil biznis s odposluchmi!“

tablet.t

Policajná akcia, pri ktorej boli zadržaní ďalší vysokopostavení policajní funkcionári nenechala chladným ani bezpečnostného analytika, ktorý tvrdí, že zadržanie Reháka môže byť jedným zo signálov, že nie sme iba svedkami nejakej divadelnej inscenácie.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry dnes v skorých ranných hodinách zadržali aj Jozefa Reháka, bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra. A práve s ním je spojený status na sociálnej sieti, ktorý napísal bezpečnostný analytik Radovan Bránik. Podľa neho si totiž Rehák zaslúži pozornosť hneď z viacerých dôvodov.

Arpáš dokázal zabezpečiť, že v Gorile sa niektoré pasáže nikdy neobjavili

Bránik je toho názoru, že jeho zadržanie môže byť jedným zo signálov, že nie sme iba svedkami nejakej divadelnej inscenácie na zabavenie publika, ale skutočnej očisty bezpečnostných zložiek. Podľa neho Rehák „opakovane cirkuloval ako špecialista na odposluchy medzi políciou a SIS, pričom si dokázal získať dôveru nielen Ficových vlád, ale darilo sa mu aj za iných. Hoci možno slovo “dôvera” je prisilné, no bol človekom schopným zaistiť skartáciu Gorily. Takže ho vlastne chceli mať na svojej strane všetci,“ vyjadruje sa k zadržanému analytik.

A vyjadruje sa aj k zadržanému bývalému riaditeľovi kontrarozviedky SIS. „Nedávno obvinený Arpáš preukázateľne dokázal zabezpečiť, že sa v prepise Gorily niektoré dôležité pasáže nikdy neobjavili, alebo boli vyňaté. Drobnosť, ale kľúčová – v dodnes po internete kolujúcom spise existuje jedna podivuhodná anomália; pri opise udalostí sa uvádzajú pravé, aj “ľavé” mená príslušníkov SIS, vrátane vysokopostavených. Akurát pri jednom je v prepise uvedené falošné meno “Runa” a nachádza sa pri ňom poznámka, že jeho identita je nezistená,“ odkrýva Bránik pozadie práce v SIS.

Beňa si pikantnými fotkami zo „strateného“ mobilu zaviazal vplyvného politika

Doslova šokujúce informácie ale nasledujú vzápätí. „Ide o Arpášovu ďalšiu priateľskú službičku, v skutočnosti totiž Rehák pôsobil pod krycím menom Runák – a takto šikovne sa mu vtedy opäť raz podarilo vykĺznuť. Tento človek bol kľúčovou postavou biznisu s odposluchmi a bolo by obrovskou chybou ho prehliadnuť medzi mediálnymi hviezdami spomedzi zadržaných.“

Podľa bezpečnostného analytika bez takých ľudí, akými je aj Jozef Rehák, by sa žiadnymi hviezdami nikdy nestali. „Až rozloženie týchto štruktúr na súčiastky môže priniesť vysnívanú zmenu do kedysi nedotknuteľných štruktúr. Ibaže pozor, všetko sa iba začína a ešte sa len začínajú brániť“ upozorňuje Bránik. Dnes ďalší zadržaný Boris Beňa podľa neho priniesol svojho času jeden „stratený“ mobilný telefón plný pikantných komunikácií a fotografií a zaviazal si tak jedného vplyvného muža, ktorý mu na oplátku pomohol profesne rásť až do výšok, z ktorých sa mu zatočila hlava. „Bude aj tento príbeh súčasťou vyšetrovacieho spisu, alebo sa v mene “vyššieho dobra” budeme na chvíľu dívať inam a tváriť sa, že sa to nestalo?“ pýta sa Bránik, podľa ktorého asi až dnes začal skutočný boj o povahu tejto krajiny. „Dívajme sa a pozorujme nečakané anomálie. Alebo sa nechajme ďalej kŕmiť rozprávkami o dobre, čo víťazí nad zlom a je úplne bez poškvrny,“ píše v závere svojho statusu bezpečnostný analytik. Nuž tak teda počkajme si, čo vyšetrovanie týchto siskárov napokon ukáže, a či aj oni „zaspievajú“ a potom sa domček mocných zrúti zrejme dokonale.

V rámci akcie Očistec zatkli dvoch vysokých policajných funkcionárov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info