Šéfom Hlasu-SD je Pellegrini, podpredsedami Saková, Tomáš a Raši
28 | 11 | 2020 I tasr

Predsedom mimoparlamentnej strany Hlas-SD sa stal expremiér a poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini. Rozhodli o tom delegáti na sobotnom ustanovujúcom sneme strany. Podpredsedami sa stali poslanci Denisa Saková, Richard Raši a Erik Tomáš. Zasadnutie snemu sa pre pandémiu nového koronavírusu konalo cez telekonferenčné hovory.


Pellegrini nemal na sneme protikandidáta na predsednícku stoličku. Členov predsedníctva bude podľa neho 20, medzi nimi šesť podpredsedov, generálny manažér, ktorým sa stane Matúš Šutaj Eštok, a priamo zvolení členovia predsedníctva. Saková, Raši a Tomáš sa v sobotu stali podpredsedami na návrh Pellegriniho. Členmi predsedníctva sa stali ďalší poslanci parlamentu. Na jarnom sneme si chcú zvoliť zvyšných troch podpredsedov a členov predsedníctva. Šéfov okresných organizácií by si mali podľa neho vyberať ľudia z regiónov. Pellegrini dodal, že sa nebude v čele strany barikádovať cez stanovy.

Na snímke novozvolený predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini. p FOTO TASR - Jakub Kotian


Hlas-SD bude podľa Pellegriniho pôsobiť maximálne transparentne. Dodal, že strana nie je financovaná žiadnym oligarchom ani tučným sponzorom. Od budúceho týždňa chce strana na webe zverejňovať všetkých sponzorov nad 1000 eur. "Každý bude môcť sledovať, z čoho prichádzajú príjmy strany," skonštatoval Pellegrini, ktorý verí, že sa im podarí osloviť rôznych ľudí na podporu.

Pellegrini: S Jankovskou som sa o Kočnerovi nikdy nerozprával!
A už je to tu zase. Na jednej strane tí, ktorí pred vyšetrovateľom NAKA „spievajú“, na druhej tí, ktorí všetko zapierajú. Medzi tých druhých sa po výpovedi Moniky Jankovskej zaradil aj expremiér a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Čítať ďalej
27 | 11 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.


Predsedníctvo strany má zasadnúť budúci týždeň, kde sa prihlási k aktivitám, ktoré budú viesť k zberu podpisov na vyhlásenie referenda o skrátení volebného obdobia. Pellegrini si myslí, že referendum nemá patriť jednej politickej strane, strany môžu podľa neho na petícii len participovať. "V prípade, že padne rozhodnutie na politickej úrovni, že sa pôjde do aktivít, strana Hlas-SD po zjednotení otázok poskytne všetky svoje kapacity, prostriedky, aby pomohla vyzbierať podpisy na to, aby mohlo byť vyhlásené referendum," povedal šéf strany. Témou referenda by mohli byť podľa neho aj otázky o očkovaní. V petičnom výbore by podľa neho mohli byť aj ľudia z rôznych organizácií, spomenul napríklad odborárov či Jednotu dôchodcov Slovenska.

Pellegrini oznámil založenie nového politického subjektu v júni po tom, ako spolu s desiatimi poslancami odišiel zo Smeru-SD. Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu 11. septembra tohto roka.

Hlas-SD vyzýva krízový štáb: Upustite od povinného testovania!
Celoplošné, ale najmä povinné testovanie proti COVID-19 už narobilo veľa zloby medzi Slovákmi, ktorí odmietajú najmä povinnú účasť na ňom. Proti sú najmä poslanci z Hlasu-SD, ktorí vyzývajú krízový štáb, aby od nej upustili. Čítať ďalej
24 | 11 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.