HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Ibrahimovič rokuje o návrate do švédskej reprezentácie

Zlatan Ibrahimovič / Facebook (FIFA Football Awards)

Hviezdny útočník Zlatan Ibrahimovič by sa po viac ako štyroch rokoch mohol vrátiť do švédskej reprezentácie. Futbalový zväz uviedol, že kanonier AC Miláno o comebacku jedná s trénerom národného tímu Janneom Anderssonom, informuje portál Sport.cz.

39-ročný Ibrahimovič naznačil návrat do reprezentácie začiatkom novembra na sociálnych sieťach svoju fotografiou vo švédskom drese, ale v následných zápasoch Ligy národov sa v nominácii neobjavil. Jeho comeback však vylúčený nie je.

„Keď tie dvere znovu otvoril, bolo samozrejmé, že sa o tom čo najskôr musíme osobne porozprávať,“ uviedol reprezentačný tréner Andersson po prvom stretnutí s Ibrahimovičom, ktoré označil za „plodné a dobré“. Ich rozhovory budú pokračovať.

Ibrahimovič je s 62 gólmi zo 116 zápasov najlepším strelcom v histórii švédskej reprezentácie. Za národné mužstvo hral naposledy na majstrovstvách Európy v roku 2016. V novej sezóne má veterán výbornú formu – s desiatimi gólmi vstrelenými v šiestich dueloch vedie tabuľku strelcov talianskej ligy a tento týždeň bol dvanástykrát vyhlásený najlepším švédskym futbalistom roka.

Niekto na mne roky zarába, kritizuje slávny futbalista Ibrahimovič videohru FIFA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info