HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na internet unikli fotografie mŕtveho tela Diega Maradonu. Argentínčania zúria

Fotokoláž / Twitter (@SchengenStory)

Používatelia sociálnych sietí v Argentíne boli vo štvrtok značne pohoršení po tom, čo na internet unikli fotografie mŕtveho tela Diega Maradonu v jeho pohrebnej rakve, informuje portál Bueno Aires Times.

Na snímkach je zobrazený muž, ktorý pózuje pri otvorenej rakve, pričom sa o ňom predpokladá, že je zamestnancom márnice. Maradonova tvár je čiastočne viditeľná cez otvor v bielom vaku, ktorý ho obklopuje.

Noviny The Times fotografie videli, ale rozhodli sa ich nezverejniť.

Fotografie sa rýchlo začali šíriť na sociálnych sieťach a vyvolali pobúrenie u mnoho používateľov. O pár minút neskôr právnik zosnulého futbalistu Matías Morla vo svojom príspevku na Twitteri odhalil osobu zo snímok.

Maradonov pohreb museli pozastaviť. Davy smútiacich fanúšikov sa „tlačili“ do vládneho paláca (VIDEO)

„Vzhľadom na šírenie takýchto snímok sa osobne postarám o nájdenie darebáka, ktorý tieto fotografie urobil. Všetci, ktorí sú zodpovední za tento zbabelý čin, budú platiť,“ uviedol Morla vo svojom príspevku.

„Diego Molina je darebák, ktorý sa vyfotografoval vedľa rakvy Diega Maradonu. Pre pamiatku môjho priateľa si neoddýchnem, kým za takýto čin nezaplatí,“ uviedol právnik v ďalšom príspevku, keď zistil totožnosť vinníka.

Väčšina používateľov na sociálnych sieťach s právnikom súhlasila. „Musíte byť neúctivý, nehanebný a nechutný, aby ste na sociálne médiá nahrali fotografiu mŕtvoly, nech už je to Maradona alebo ktokoľvek iný. Tento svet je naozaj nechutný,“ napísal jeden užívateľ.

Predpokladá sa, že fotografie boli vyhotovené v nemocničnej márnici v San Fernando, kde došlo k Maradonovej pitve. Jeho telo bolo neskôr prevezené do prezidentského paláca Casa Rosada.

Desaťtisíce Argentínčanov čakali vo štvrtok na poslednú rozlúčku s Maradonom. Mnoho smútiacich fanúšikov bolo v slzách a niektorí si dokonca obliekli dres s číslom 10, keď sa zhromaždili v prezidentskom paláci Casa Rosada v Buenos Aires, aby videli jeho rakvu.

Avšak prílev ľudí do prezidentského paláca spôsobil, že úradníci museli pohreb pozastaviť. Policajti boli tiež donútení použiť gumové projektily a slzný plyn.

Chára a Boston? Neisté! Hovorí sa o Tampe, Toronte a Islanders

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info