HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič to s očkovaním opäť myslí dobre, ale po svojom. Očkovať sa dá až ako posledný

Predseda vlády SR Igor Matovič / Fotokoláž (via SITA)

Voľakedy mávali panovníci a vplyvní ľudia spoločnosti „ochutnávačov“ potravy, na ktorých sa vopred otestovalo, či jedlo nie je otrávené. Premiér Matovič má, zdá sa, pre tento účel hneď celý národ. Aspoň tak vyznela jeho odpoveď moderátorke TV JOJ Krescanko-Dibákovej na otázku, či sa dá zaočkovať.

Zatiaľ čo časť verejnosti sa už niekoľko mesiacov obáva, že očkovanie proti Korone bude štát nariaďovať povinne, premiér Matovič viackrát zdôraznil, že to tak nebude. Včera, v relácii Na hrane televízie JOJ dostal priamu otázku, či sa on osobne sa dá zaočkovať medzi prvými, keď na Slovensko dorazí vakcína. Čarom jemu vlastným sa mu podarilo otázku zodpovedať šalamúnsky tak, že z toho vyšiel ako svätec. Teda aspoň si to pán premiér myslel.

Odpoveď premiéra znela takto: „To som raz sľúbil, a potom som si uvedomil, že prioritu by mali mať zdravotnícki pracovníci a starší ľudia, ktorí sú najviac ohrození. Čiže ideálne by bolo, aby som sa zaočkoval, ako úplne posledný, keď každému kto očkovaciu látku chcel, aby sa mu ušlo. Zároveň by potom ľudia pochybovali o tom, či sa zaočkovať dám. Takže, ja hovorím, že sa na 100% zaočkovať dám, ale pripadalo by mi to férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný úplne posledný. Aby všetci tí, ktorí by mali byť chránení predo mnou, chránení boli.“

„Ste tu už dlho a škoda, že neexistuje vakcína na rozum!“, odkázal Habera Matovičovi

Z tejto odpovede si asi urobili mnohí Slováci uzáver, že premiér ide urobiť záslužný čin a hrdinsky sa vzdá svojho prominentného miesta v poradí. Použijúc paralelu, ako to má pán premiér rád, by sa dalo povedať, že prepustil niekomu svoje miesto v záchrannom člne na Titaniku.

My ostatní však máme podozrenie, že ide opäť len o akúsi „kulehu“ a ako som naznačila v úvode, je možné, že pán premiér si chce najprv účinky vakcíny otestovať. Ako vyplýva aj z otázky diváka, premiér sa k téme už vyjadroval a bolo to rovnako v TV JOJ, dňa 6. 10. 2020, kedy moderátorke povedal: „Ja osobne, samozrejme, že sa dám očkovať a chcem byť vzorom pre ostatných v tejto veci.“

Byť vzorom predpokladá, že idem niečo urobiť ako prvý, teda, že pôjdem príkladom. Z tohto úmyslu však evidentne niekde medzi októbrom a novembrom zišlo… a je na každom čitateľovi, či divákovi, aby si uzáver celej situácie urobil sám.

Ľudia, ktorí sa boja očkovať neoverenou vakcínou, nemožno označiť za vyvrheľov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info