HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Heliotrop je americký armádny program na rušenie satelitnej navigácie

Ilustr. foto pixabay.com

Stratégovia ministerstva národnej obrany USA pracujú na sfunkčnení systému Heliotrop.

Predmetom ich najnovšej objednávky je dodanie 18 technologických súprav. Rozsah zákazky okrem toho zahŕňa skúšky a školenie operátorov, dodávku súprav náhradných dielov, ako aj vypracovanie technickej dokumentácie a udelenie licencie na technickú dokumentáciu. Informuje altair.com.pl.

Podľa špecifikácie budú súpravy navrhnuté tak, aby rušili satelitné navigačné systémy, berúc do úvahy ochranu nepretržitej prevádzky vlastných systémov. Mali by byť schopné zasahovať do satelitnej navigácie bez ohľadu na počet satelitov nad horizontom.

Rusko môže „odzbrojiť“ americké satelity až tromi spôsobmi

Má ísť o prenosnú jednotku, schopnú generovať signál narušujúci satelitné navigačné systémy. Rušiaca súprava v prenosnej verzii, prepravovaná rôznymi dopravnými prostriedkami, by mala umožňovať inštaláciu a prevádzku v dočasných priestoroch.

Sada na rušenie by mala pozostávať minimálne z centrálnej jednotky, antén, stožiara, terminálu na správu grafiky, softvéru a príslušenstva, umiestneného v prepravnom kontajneri a súpravy náhradných dielov.m vyzvaným na predloženie počiatočných ponúk.

Lehota na predloženie ponúk alebo žiadostí v angličtine sa končí 15. januára 2021.

Vzácny úlovok satelitu – čínska jadrová ponorka pláva zo základne Chaj-nan

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info