fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Chára a Boston? Neisté! Hovorí sa o Tampe, Toronte a Islanders

Zdeno Chára. FOTO TASR/AP

Čas beží a Zdeno Chára je v NHL stále bez práce. Ani koncom novembra sa nepohli ľady ohľadom predĺženia kontraktu v Bostone, a tak sa v zámorí začína hovoriť o tom, že jeho čas v drese s veľkým B na prsiach sa chýli ku koncu a že v rámci ligy prestúpi inam, informuje portál iDnes.

Chára má už 44 rokov, preto sa špekulovalo aj o možnosti, že by mohol ukončiť kariéru. On sám sa k tejto možnosti v posledných týždňoch nevyjadril, predtým však opakovane tvrdil, že hokej miluje a chce ho hrať, kým to pôjde.

Preto sa objavujú správy, že na neho majú zálusk inde. Úvahy na tému Chára prebiehajú v Tampe, Toronte a dokonca v New York Islanders. Tento prestup by bol veľmi zaujímavý, pretože Chára by svoju zámorskú misiu mohol zakončiť tam, kde ju pred dvadsiatimi tromi rokmi začal.

Chára miluje Boston a nemieni sa sťahovať do iného klubu. A nechce pokračovať iba pre historické štatistiky

Chárovi po sezóne skončila zmluva v Bostone a je voľným hráčom. Všeobecne sa predpokladalo, že dôjde k jej predĺženiu o jednu sezónu – rovnako ako predchádzajúce dva roky. Tento rok sa však rokovania zasekli.

Oficiálne spolu obe strany komunikujú, ale skôr to vyzerá, že záujem Bostonu o dlhoročného kapitána už nie je príliš vážny. Chára v neho síce ešte dúfa, ale žiadny posun v postoji klube nenastal. „Nič sa nemení, zostávame na rovnakom status quo,“ uviedol generálny manažér Don Sweeney.

Zdeno Chára medzi najlepšími obrancami histórie na 14. mieste, jednotkou Bobby Orr

Medzitým hráčov manažér Matt Keator oznámil, že sa začína rozhliadať inde. Zároveň dodal, že jeho klient s rozhodnutím neponáhľa a počká si na zverejnenie termínu štartu a formátu novej sezóny NHL. „Zvažujeme všetky možnosti vrátane odchodu do iného klubu,“ uviedol Keator. Adresu nového angažmánu síce neprezradil, ale v zámorí sa o nich už hovorí. V hre je údajne Tampa, kde by mal veľkú nádej získať ešte jeden Stanley Cup, Toronto, čo by bol skutočne „pikantný“ prestup, pretože to je odveký rival Bostonu, a New York Islanders.

Chára nad koncom kariéry nerozmýšľa: „Sústredím sa na hru“

Čakanie sa však začína predlžovať, pretože vedenie súťaže zatiaľ žiadnu oficiálnu informáciu nezverejnilo. Nie je tak isté, či sezóna začne už 1. januára 2021, ako sa špekuluje, alebo neskôr. Vzhľadom na nejasnosti to vyzerá skôr na neskorší termín. Nikto ani netuší, za akých podmienok sa liga bude vzhľadom na covid hrať.

Rozhodca, ktorý uznal Maradonovu Božiu ruku: “Mal som pochybnosti“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info