HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Aktualizácia dát koronavírusu sa oneskorila, zodpovedný pracovník skolaboval

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Pravidelné údaje o nakazených koronavírusom sa vo štvrtok oneskorili a boli zverejnené o niekoľko hodín neskôr než normálne. Môže za to zdravotný kolaps pracovníka, ktorý má zverejňovanie dát na starosti. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva na svojom twitteri, píše portál Echo24.

Údaje za stredu české ministerstvo zverejnilo kvôli technickým problémom až krátko pred 08:00 vo štvrtok, obvykle sú dáta aktualizované okolo 01:00 v noci.

„Dnes v noci došlo k technickému výpadku pri aktualizácii dát, a preto neboli v obvyklom čase aktualizované pravidelne zverejňované údaje. K tomuto výpadku došlo kvôli zdravotnému kolapsu pracovníka, ktorý to má na starosti. Nešlo teda o výpadok techniky,“ napísalo ministerstvo zdravotníctva na svojom twitterovom účte.

Skóre PES vo štvrtok zostalo na 57 bodoch, v treťom z piatich stupňov pohotovosti je štvrtý deň. Takzvané reprodukčné číslo, ktoré skóre mimo iné kritériá zahŕňa, ale stúplo na 0,96. Ak by prekročilo jedničku, zvýšilo by to skóre o päť bodov, čo by pri zachovaní bodov za ďalšie kritériá znamenalo návrat do štvrtého stupňa.

Od marca, kedy sa nákaza začala v Česku šíriť, preukázali testy koronavírusu v 507 549 prípadoch, vyše 80% pozitívne testovaných sa už vyliečilo, väčšina mala mierny priebeh choroby. Aktuálne sa s ochorením potýka cez 82 000 ľudí.

Je neetické predlžovať utrpenie, keď pacientovi nemôžeme pomôcť, tvrdí lekárka

V posledných dňoch klesajú aj denné nárasty počtov hospitalizovaných i úmrtia ľudí trpiacich covidom. K utorku bolo hospitalizovaných 5413 Čechov, z toho 815 vo vážnom stave, čo bolo zhruba o 15 percent menej ako predchádzajúci utorok.

Zomrelých eviduje ministerstvo celkom 7633, na stredu pripadá zatiaľ 47 obetí, tento počet bude ale ešte revidovaný. V predchádzajúcich dňoch bolo zomrelých cez sto za deň, pričom na začiatku novembra sa počet zomretých za deň pohyboval okolo dvoch stoviek.

Úprava génov: prielom pre pacientov s cystickou fibrózou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info