HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Z telefonátu Matoviča s Tonym Blairom sa smeje aj jeho vlastná sestra

Matovičova sestra Zuzana Belicová vyzýva poslancov OĽaNO aby bránili práva občanov. Fotokoláž (via TASR)

Matovič s Belicovou akoby ani neboli súrodenci. Ako sa hovorí, jeden hota, druhý čihi. Zatiaľ čo ľudia okolo Igora Matoviča si evidentne mysleli, že telefonát s bývalým britským premiérom bude „trefa“ do čierneho, mnohí politici sa chytili za hlavu. Ani na sestru nášho premiéra telefonát so zahraničným prominentom nezapôsobil…   

Nielen politici, či bežná verejnosť ostala, jemne povedané, po informácii o telefonáte prekvapená. Ku kritikom ako Ľuboš Blaha či Juraj Draxler sa pripojila aj sestra Igora Matoviča. Napísala toto: „ak by to bol nebodaj ten Tony, čo aktívne fandil bombardovaniu Juhoslávie a vojne v Iraku, tak toho by som najskôr asi niekam poslala a nestrácala čas. Pre mňa sú mier a životy nevinných ľudí prvoradá hodnota v každej dobe. Aj v tej minulej,“ napísala.

Telefonát s Tonym Blairom bol dobrý nápad… avšak nevyšiel.

Zuzana Belicová sa dotkla aj samotného prevedenia telefonátu. Polícia totiž často varuje, aby ľudia nedvíhali telefón neznámym číslam z rôznych kútov sveta, často aj zo samotnej Británie. Ide o podvod, pri ktorom ostane človek aj o tisíce ľahší. Premiér sa však pochválil, že telefonát od Tonyho Blaira bol prekvapením. „No ja neviem, ale ak by mi volalo neznáme číslo z Anglicka, asi by som si skontrolovala účet za telefón. Lebo predvoľba Anglicka je +44 a s nejakým Tonym či Netonym by som preto hovor dlho nenaťahovala,“ napísala premiérova sestra.

V komentároch pod svojím facebookovým postom ešte vysvetlila svoj názor na bývalú ikonu svetovej politiky, Tonyho Blaira. Podľa nej je to vojnový štváč a nemá za lubom nič dobré, ak sa zaujíma o slovenské testovanie. Zuzanu vyrušuje, keď sa práve s telefonátom takejto osoby jej brat pýši. Napísala: „…Viac ma vyrušuje, že si považuje telefonát od takej v mojich očiach nemorálnej osoby s povesťou vojnového štváča. Ktovie, či mu Igor poďakoval za to, že tu vďaka jeho súhlasu invázie do Iraku, mohol vzniknúť Islamský štát plný tých najkrutejších hrdlorezov. Desaťtisíce mŕtvych vďaka takýmto vojny chtivým indivíduám a ideme robiť senzáciu z toho, že nám volajú akože kvôli testovaniu? To vážne musíme toto obdivovať? Čo ste tam úplne osprosteli z tých funkcií?

Človeku je niekedy až zaťažko uveriť, že Igor Matovič a Zuzana Belicová sú súrodenci…

Telefonát s Tonym Blairom nám zimnú turistickú sezónu určite nezachráni

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info