HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vo švajčiarskom Lugane boli pri teroristickom útoku zranené dve ženy

Lugano - Policajné autá sú odparkované pred obchodným domom, v ktorom žena zaútočila / zdroj:TASR
Útok nožom, pri ktorom boli zranené dve ženy v obchodnom dome vo švajčiarskom meste Lugano, je vyšetrovaný ako podozrenie z teroristického činu. Do väzby bola vzatá podozrivá žena, ktorá pri útoku údajne volala „Alláhu Akbar“, informuje portál RT.

K útoku došlo v utorok popoludní miestneho času. Polícia uviedla, že útočníčka, 28-ročná občianka Švajčiarska, ktorá žije v tejto oblasti, schmatla prvú obeť holými rukami pod krk, potom sa obrátila na druhú ženu a zranila ju nožom. Podľa miestnych správ útočníčka ako zbraň použila nôž na chlieb z výkladu obchodu a kričala, že patrí k Islamského štátu (IS, predtým ISIS / ISIL). Policajní predstavitelia v utorok večer na tlačovej konferencii uviedli, že tieto podrobnosti sa ešte len musia potvrdiť.

Európa sa chystá do Vianoc uvoľniť viaceré obmedzenia

Podozrivú pred zadržaním políciou zastavili ďalšie osoby v obchode. Polícia uviedla, že jedna z obetí utrpela pri útoku vážne, ale nie život ohrozujúce zranenia, zatiaľ čo druhá utrpela ľahké zranenia. Kancelária švajčiarskeho generálneho prokurátora uviedla, že začala vyšetrovanie incidentu ako „podozrenie z teroristického útoku“. „Útočníčka bol úradom známa,“ uviedol veliteľ polície Ticino Matteo Cocchi, ktorý sa zúčastnil tlačovej konferencie.

Vedúca Spolkového úradu švajčiarskej polície (Fedpol) Nicoletta della Valleová pre médiá povedala: „Tento útok ma neprekvapuje,“ a zmienila sa  o nedávnych teroristických činoch vo Francúzsku, Viedni a švajčiarskom meste Morges. Nakoniec ale dodala, že je „príliš skoro“ na spojenie incidentu v Lugane s ostatnými incidentmi.

Je neetické predlžovať utrpenie, keď pacientovi nemôžeme pomôcť, tvrdí lekárka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info