fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Považovala by som za správne, ak by bolo testovanie dobrovoľné

Zuzana Čaputová / Fotokoláž (via TASR)

Ak by sa malo realizovať celoplošné testovanie, prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje za správne, aby bolo dobrovoľné. Hlava štátu to uviedla v utorkovom vyjadrení.

Čaputová zároveň v reakcii na aktuálnu politicko-spoločenskú situáciu vyzvala vládu na zmenu prístupu. Poukázala pritom na negatívny dosah pandémie na život obyčajných ľudí, ktorý sa premieta do zvýšenia napätia v spoločnosti. „Pokiaľ ide o emóciu hnevu, sme nad priemerom krajín EÚ,“ upozornila prezidentka.

Je presvedčená, že ľudia vedúci krajinu musia vnímať a chápať tých, ktorí v dôsledku ekonomických prepadov strácajú nádej a zohľadňovať toto pochopenie v krokoch, ktoré prijímajú. „Potrebujeme vidieť zodpovedných politikov, schopných spolupracovať napriek rozdielnosti názorov, potrebujeme vidieť jednotný plán podporený širokou vedeckou obcou, ktorý dá istotu a šancu pripraviť sa na to, čo príde,“ zdôraznila.

Matovič prezradil, že očkovanie nebude až tak „dobrovoľné“. Vyzerá to tak, že bude povinné

Za kľúčové v boji s pandémiou považuje obnovenie partnerského prístupu medzi štátom a občanmi. „Som presvedčená, že akceptovanie opatrení zo strany občanov nemožno vynútiť hrozbami, ale argumentáciou, zmysluplnosťou a zrozumiteľnosťou opatrení,“ dodala. Uistila, že chce byť nápomocná v boji s pandémiou. „Sama však potrebujem poznať a dôverovať riešeniam, ktoré nám majú pomôcť,“ povedala.

Výzvu k zmene prístupu tlmočila hlava štátu predsedovi vlády SR Igorovi Matovičovi (OĽANO). Čaputová pritom zohľadňuje, že pandémia zastihla Slovensko s krízami v mnohých oblastiach a miera problémov, ktorým vláda čelí, je nevídaná. „Slovensko však potrebuje pokojný, vecný a pragmatický prístup pri riešení pandémie a o taký som pána premiéra požiadala,“ dodala prezidentka.

Matovič chce do Vianoc urobiť ďalších osem miliónov testov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info