HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Adela napísala zvláštny komentár. Nepáčil sa ani bývalej moderátorke TA3, ktorá sa s televíziou súdi

Adela Banášová / Facebook (self)

Dôvodom slovnej prestrelky moderátoriek bol komentár Adely Vinczeovej k americkým prezidentským voľbám. Ten bol podľa jedného z diskutujúcich, evidentného prívrženca Trumpa, alibistický. Zdá sa, že s ním súhlasí aj Zuzana Závodská, bývalá tvár TA3.

Vo svojom komentári Adela Vinczeová vyjadrila svoj názor na americké voľby. Jej úvaha smerovala k tomu, že výsledok amerických volieb nás nemusí ako krajinu zaujímať, pretože z výsledku amerických volieb sa nenajeme… a okrem toho, prekáračkami o tom, či je výsledok dobrý alebo zlý, len kŕmia diskutujúci svoje egá.

Na facebookovej stránke Adelinej relácie, Trochu inak s Adelou, sa ku komentáru strhla diskusia. Pod postom sa objavil aj názor bývalej moderátorky TA3, Zuzany Závodskej, ktorá prišla kontroverzným spôsobom o prácu v tejto televízii – kvôli kritike kozmetiky lekárky Aleny Pallovej. Závodskú vyprovokoval k reakcii jeden z diskutujúcich, ktorý nechal odkaz pre Adelu.

Diskutujúci s menom Jerguš Lapin napísal komentár a keďže je známe, že naša najväčšia moderátorská hviezda nepoužíva sociálne siete, poprosil adminov, aby komentár odovzdali Adele.

Rúška nefungujú, potvrdili dánski vedci

V ňom Adele vytkol jej postoj, označil ho za alibistický a naznačil, že je to tak kvôli prostrediu, v ktorom sa Adela momentálne nachádza, „Alibizmus vyplývajúci z toho, že na jednej strane drieme ten tvoj spomínaný potenciál, ktorý si získala pri vstupe na tento svet a ktorý bol celkom dobre pestovaný tvojimi rodičmi a ktorý sa mnohokrát veľmi pozitívne prejavil, za čo ďakujem. No a potom tu máme druhú stranu a síce prostredie, v ktorom sa aktuálne pohybuješ a ktoré osobne považujem za antagonistické k tomu pôvodnému. S prepáčením, počnúc pánom manželom.

Diskutujúci s menom Lapin ocenil, že sa Adela snaží situáciu upokojovať a považuje to za potrebné v dnešnej chaotickej dobe. Avšak, ako píše ďalej a prihovára sa k Adele priamo, hovorí: „Nie je predsa možné hlásať to, čo si napísala v tomto texte a potom s kľudom sledovať pána manžela, ktorý číta v najsledovanejších správach to, čo číta. Participuje dobrovoľne na niečom, čo sa skrátka pozitívne hodnotiť nedá.“

Juraj Čurný: Matovič nie je osobnostne spôsobilý byť premiérom

Autor komentára Adele vytkol aj to, že berie peniaze za prízemnosti. Nezabudol spomenúť aj Adelinho otca, známeho spisovateľa Jozefa Banáša. Napísal: „a ešte k tomu titulku textu. Evokuje, že z volieb v USA sa nenajeme. A, prepáč, ale to je vyslovene klamstvo. O tom by ti vedel viac povedať tvoj otec. Ale v skratke snáď bude stačiť ak poviem, že ak si si nevšimla, tak to, čo sa deje na celom svete, do veľkej miery určovali a určujú práve USA a ich spôsob politiky. Nehodnotím, či je to dobré alebo nie, len konštatujem nespochybniteľný fakt.“

Záverom komentára diskutujúci naznačuje, že aj tvárenie sa, že „som nad vecou“, môže byť prejavom ega, „ego môže brať na seba najrôznejšie podoby. Dokonca aj podobu fanatického anti-ega. A ešte sa pri tom bude tváriť, že ho ani nekŕmime,“ uzatvára diskutujúci.

Madridský zázrak! Všetko je otvorené, nočný život funguje a nákazy klesajú

Netrvalo dlho a do diskusie vstúpila už spomínaná bývalá tvár našej spravodajskej televízie Zuzana Závodská a v podstate tiež, aj keď veľmi slušne, vytkla Adele jej alibistický postoj. Svoje slová adresovala najprv diskutujúcemu, Jergušovi Lapinovi ale ďalej aj Adele a Viktorovi Vinczemu:

„…podstatu, a síce nebezpečnosť takýchto neutrálnych textov skrývajúcich sa za akože absenciu ega, ste zhrnuli výborne. Ešte by som si dovolila pridať malý detail, prečo sa z USA volieb najeme. Aj z toho, ako vďaka bohu dopadli, hoci to nie žiadny dokonalý ideál, o ten nám už ale vo zvyšku sveta ani nešlo, ani nejde.

Voľby v USA budú mať napr. za následok, že sa minimálne v globálnom meradle pri troche snahy vrátime na cestu rozumu a vedy, a USA aj k Parížskej dohode a jej dodržiavaniu napríklad, čo by pre vás oboch Adela aj s Viktorom, ktorým tak záleží na osude našej planéty a jednoznačne voči tomu zaujímate aj verejne svoj postoj ego neego, mohlo byť milé“, napísala a pokračuje: „Všetko je politika, nedá sa jej v živote medzi ľuďmi a nie na pustom ostrove vyhnúť. Aj nemať názor je názorom, a ego s tým vôbec nič nemá.“

A v ďalšom komentári ešte dodáva: „Áno, existuje právo na alibizimus pravdaže, rovnako ako právo kriticky ho nazvať pravým menom a nezamieňať za víťazstvo nad egom a prezentovať ako akúsi cnosť, ku ktorej by sme sa mali všetci snažiť dospieť. Pretože skutočnou cnosťou je túžba po pravde, nie alibizmus.“

Veľká predpoveď na rok 2021 podľa veštca Aujula, ktorý predpovedal príchod pandémie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info