HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Drzá provokácia amerického námorníctva v ruských výsostných vodách

reprofoto - ruská bojová loď vytláča americký torpédoborec - video YouTube (@prtrtur)

Námorné sily Ruskej federácie doslova zahnali z ruských výsostných vôd votrelca – americký torpédoborec John McCain.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo inváziu amerického torpédoborca ​​Johna McCaina do teritoriálnych vôd Ruska vo Veľkom zálive Petra. Zastavila ho veľká protiponorková loď tichomorskej flotily „Admirál Vinogradov“. Informoval o tom Kommersant . Išlo o manéver zvaný „telo na telo“. Správu vydal aj portál znak.com.

Video YouTube (@prtrtur) zachytáva navlas podobný incident, ktorého aktérom bol tiež Admiral Vinogradov – je zo 7. 6. 2019 a vtedy ruská bojová loď vytláčala z výsostných vôd americký krížnik USS Chancellorsville.

K incidentu došlo o 6:17 moskovského času. Podľa ministerstva obrany „John McCain“, ktorý je už niekoľko dní v Japonskom mori, porušil teritoriálne vody Ruska a vnikol 2 km za hranicu morskej hranice.

„Protiponorková loď tichomorskej flotily admirál Vinogradov varovala zahraničnú loď prostredníctvom medzinárodného komunikačného kanála pred neprípustnosťou takýchto činov a možnosťou použitia vrážacieho manévru na vytlačenie votrelca z teritoriálnych vôd. Po prijatí varovania a zmene kurzu veľkou protiponorkovou loďou tichomorskej flotily admirálom Vinogradovom sa americká loď okamžite obrátila do neutrálnych vôd. Americký torpédoborec neurobil opakované pokusy o vstup na územie Ruskej federácie“, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva obrany.

„Admirál Vinogradov“ hliadkuje naďalej v blízkosti amerického torpédoborca. Do tejto oblasti boli okamžite vyslané ďalšie bojové lode ruského námorníctva s cieľom zabezpečiť integritu štátnej hranice., informovalo ministerstvo obrany.

Rusko a USA sa navzájom obviňujú z námorného incidentu vo Východočínskom mori

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info