HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

73 rokov manželstva: Alžbeta II. a princ Philip dostali želanie aj od pravnúčat

Dnes zomrel princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II. Twitter (@faye_lou88)

Britská panovníčka Alžbeta II. (94) a princ Philip (99) v piatok oslávili 73. výročie svadby. Pri príležitosti slávnostnej udalosti zverejnil kráľovský pár fotografiu, na ktorej otvára želanie od troch zo svojich pravnúčat, informuje portál iDnes.

Najdlhšie vládnúca britská panovníčka a jej manžel na snímke, ktorá bola zverejnená vo štvrtok, sedia na gauči na hrade Windsor. Kráľovná má na šatách brošňu, ktorú mala aj v deň oznámenia zásnub s princom Philipom. S manželom si prezerajú želanie, ktoré im vyrobili deti ich vnuka princa Williama a jeho manželky Kate – princ George, princezná Charlotte a princ Louis.

Kráľovnin manžel Philip, ktorému patrí titul vojvoda z Edinburghu, sa narodil na gréckom ostrove Korfu 10. júna 1921 ako princ grécky a dánsky. Ako osemnásťročný si začal dopisovať s vtedy trinásťročnou Alžbetou, ktorá neskôr prezradila, že išlo o lásku na prvý pohľad.

 

Alžbeta mala iba 21 rokov, keď sa 20. novembra 1947 vo Westminsterskom opátstve vydala za poručíka britského kráľovského námorníctva Philipa Mountbattena. Kráľovnou je od roku 1952 a vládne dlhšie ako ktorýkoľvek iný britský monarcha. Zároveň má tiež najdlhšie manželstvo zo všetkých britských panovníkov.

Panovníčka naďalej vykonáva svoje kráľovské povinnosti, zatiaľ čo jej manžel sa v roku 2017 stiahol z verejného života. V Anglicku teraz kvôli koronavírusu platí plošná uzávera a kráľovský pár sa izoluje na hrade Windsor.

Meghan chce byť Dianou, ale nemali by sa zrovna v láske, tvrdí blízka priateľka Lady Di

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info