HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Šokujúca správa: Viera Kováčiková zvažuje svoju abdikáciu!

Viera Kováčiková mala byť v karanténe. Namiesto toho... FOTO TASR - Jaroslav Novák

Čo sa to u nás deje? Zlomí jej väzy to, že do práce prišla, aj keď vedela, že je pozitívna na COVID-19? Viera Kováčiková chce na generálnej prokuratúre skončiť posledný novembrový deň. Informáciu priniesol portál topky.sk.

Odchod zo svojej pozície prvej námestníčky Generálnej prokuratúry zvažuje Viera Kováčiková. Opustiť svoju funkciu by chcela k 30. novembru. Zámer v pondelok oznámila parlamentnému výboru pre obranu a bezpečnosť a TASR to potvrdil predseda výboru Juraj Krúpa, informuje portál topky.sk.

Generálna prokuratúra zatiaľ mlčí

Zvláštne je, že Generálna prokuratúra prostredníctvom svojej hovorkyne Jany Tökölyovej žiadnu potvrdzujúcu informáciu v tejto súvislosti nevydala. Vieru Kováčikovú do funkcie prvej námestníčky vymenoval vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár v prvej polovici mája 2019 a po jeho odchode z funkcie zastávala Kováčiková od 11. augusta 2020 práva a povinnosti generálneho prokurátora. Môžeme sa iba domnievať, že jej náhly úmysel odísť z Generálnej prokuratúry súvisí s jej veľkým prešľapom, keď ako pozitívna na COVID-19, o čom vedela, prišla na Generálnu prokuratúru „vybaviť si súrne veci,“ za čo jej hrozí trestné stíhanie a niekoľkoročný pobyt za mrežami

Zbláznila sa? Polícia začala trestné stíhanie Kováčikovej pre možné porušenie karantény

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info