HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Som rád, že vyšetrujú rozhovor s mojou mamou, tvrdí princ Harry

Princezná Diana v rozhovore s Martinom Bashirom / Twitter (@Sheeraz037)

Britský princ Harry sa pripojil k svojmu bratovi Williamovi a víta snahu objasniť okolnosti, za ktorých v roku 1995 vznikol na stanici BBC slávny, hoci kontroverzný rozhovor s ich matkou, princeznou Dianou, informuje portál Blesk.

BBC začalo okolnosti vzniku rozhovoru vyšetrovať, keď sa objavili podozrenia, že si novinár BBC Martin Bashir interview zaistil podvodne. Princ William vo štvrtok oznámil, že vyšetrovanie je „krokom správnym smerom“. Princ Harry podľa jeho blízkych zdrojov vyšetrovanie ostro sleduje.

Rozhovor princeznej Diany v relácii Panorama bol podľa Reuters jedným z určujúcich momentov  sledovaného a búrlivého manželstva Diany s princom Charlesom. Tí v čase vzniku tohto rozhovoru žili odlúčene. Princezná v interview okrem iného pripustila, že sa ich vzťah potýka s neverou a predniesla, že v ňom „boli traja ľudia“.

Meghan chce byť Dianou, ale nemali by sa zrovna v láske, tvrdí blízka priateľka Lady Di

Odkazovala tým na vzťah Charlesa s jeho vtedajšou milenkou a terajšou manželkou Camillou Parkerovou-Bowlesovou. Dianin brat Charles Spencer však novinára Bashira viní z toho, že si rozhovor s princeznou zaistil pomocou sfalšovaných bankových výpisov a „čírej nepoctivosti“.

Bashir, ktorý v BBC dodnes pôsobí, sa podľa stanice zotavuje po operácii srdca a nákaze koronavírusom. K obvineniam sa nevyjadril. BBC kvôli obvineniam začalo vyšetrovanie, ktoré má určiť, ako bol rozhovor zaistený a či Bashiroví nadriadení nezamlčali okolnosti jeho vzniku.

Diana sa s následníkom britského trónu princom Charlesom v roku 1996 rozviedla. Zomrela pri dopravnej nehode 31. augusta 1997 v Paríži vo veku 36 rokov. Limuzína, v ktorej išla so svojím priateľom Dodim Al Fayedom, sa snažila uniknúť fotografom na motocykloch.

Smrť kráľovnej Alžbety? Médiá panovníčku zaživa pochovali

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info