fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Načo je potrebný núdzový stav? Počas neho rozdala vláda zákazky za 2,1 miliardy EUR

Igor Matovič bude šéfom rady guvernérov Európskej investičnej banky. Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, TASR)

Poslanec Tomáš Taraba upozorňuje, že vláda využíva núdzový stav na priame zadávanie zákaziek. Suma, ktorá bola týmto spôsobom preinvestovaná, ide do závratných výšok.

Taraba na problém upozornil prostredníctvom svojho Facebooku. Napísal, že jeho asistent si dal námahu a spočítal sumy za za zákazky, ktoré boli zadané a podpísané počas prvých 30 dní núdzového stavu a sú zverejnené v centrálnom registri. „Kým národ stal v rade na paličky, štát zadal zákazky za 2 100 000 000 EUR (2,1 mld EUR) a to prišiel približne k 6000 položkám z 10 000, ktoré už boli nižších hodnôt a nerátal ich ďalej,“ všíma si.

Kotlebu opúšťajú spolustraníci. Zakladajú si svoje vlastné hnutie

Poslanec, ktorý kandidoval za ĽSNS upozorňuje, že núdzový stav umožňuje vláde zadávať priamo, bez výberového konania a to so sebou prináša podozrenia: „Len upozorňujem, že počas núdzového stavu sa žiadne verejné obstarávania robiť nemusia. Logicky teda, kde sa nerobia obstarávania, tam nie je manipulácia pri tendroch. Môžete zadávať priamo kamošom a legálne, lebo núdzový stav.“

Tomáš Taraba to nemieni nechať len tak: „Toto stihli za prvých 30 dní núdzového stavu. Aj preto tento týždeň budem rokovať s predstaviteľmi opozície o zvolaní schôdze na jeho zrušenie,“ uzatvára.

Oligarcha z pozadia Smeru chce robiť biznis aj pre Matovičovu vládu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info