fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vatikán: Sme hrdí na to, že Židov nazývame bratmi a sestrami

TASR

Vatikánsky štátny tajomník Pietro Parolin odsúdil nedávny nárast antisemitizmu a vyhlásil, že katolíci sú hrdí na to, že sú so Židmi „bratmi a sestrami“, informuje  portál Breitbart.

„V posledných rokoch sme boli svedkami šírenia atmosféry zla a antagonizmu, v ktorej sa antisemitská nenávisť prejavila prostredníctvom množstva útokov v rôznych krajinách,“ uviedol vo štvrtok kardinál na virtuálnom sympóziu organizovanom americkým veľvyslanectvom. „Svätá stolica odsudzuje všetky formy antisemitizmu a pripomína, že tieto činy nie sú ani kresťanské, ani ľudské,“ uviedol kardinál.

Kardinál Parolin s odvolaním sa na pápeža Františka vyhlásil: „Židia sú naši bratia! A nemali by byť prenasledovaní.“ Dodal, že pre kresťana je akákoľvek forma antisemitizmu odmietnutím vlastného kresťanského pôvodu. „Židia sú v skutočnosti naši bratia a sestry a sme hrdí na to, že ich máme,“ zdôraznil kardinál. „Zdieľame bohaté duchovné dedičstvo, ktoré si treba vždy vážiť a ctiť. Rastie nám vzájomné porozumenie, bratstvo a spoločné záväzky, a to je spôsob, ako napredovať.“

Vatikán vyšetruje „lajk“ pre polonahú brazílsku modelku z pápežovho účtu na Instagrame

Vatikánsky štátny sekretár zdôraznil, že je nevyhnutné odsúdiť akúkoľvek formu antisemitizmu. „Je potrebné analyzovať neustály výskyt nenávisti voči Židom spolu s ďalšími formami prenasledovania proti kresťanom a moslimom a príslušníkom iných náboženstiev. Ako je možné, že po viac ako 75 rokoch oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau niektorí ľudia stále nenávidia a prenasledujú iné ľudské bytosti?“ kladie otázku kardinál.

Rusko vyzýva OSN, aby sa prišla presvedčiť o situácii na Kryme

Koronavírus má všetky znaky biologickej zbrane, tvrdí ruský profesor

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info