Kotlebu opúšťajú spolustraníci. Zakladajú si svoje vlastné hnutie
21 | 11 | 2020 I Jozef Uhlárik ml.

Na našej politickej scéne vznikne nová strana. Po Ficovom Smere-SD tentokrát „pustí perie“ kotlebova ĽSNS. Odídenci už majú dokonca pre svoje hnutie aj názov.


O niekoľko svojich členov, vrátane krajského predsedu, prišla už aj opozičná Ľudová strana Naše Slovensko. Nespokojní odídenci teraz zakladajú vlastnú politickú stranu, respektíve hnutie, ktoré má už aj svoj názov, volať sa bude Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl, informuje o tom portál aktuality.sk.
Bez odídencov budú silnejší a múdrejší

Stranu Mariána Kotlebu opustil jej niekdajší krajský predseda v Bratislave Vladimír Zeman. Muž, ktorý zarobil na čudných kšeftoch v časoch mečiarizmu, bol v minulosti aj posledným krajským šéfom HZDS v Bratislavskom kraji. Po rozpade Mečiarovho hnutia prezliekol kabát a pridal sa ku kotlebovcom, s ktorými sa zvykol fotiť pred hrobom prezidenta fašistického slovenského štátu Jozefa Tisa. Zeman kandidoval aj v parlamentných voľbách, a to z pomerne vysokého až 14. miesta. Získal však iba necelých 1700 preferenčných hlasov, a tak sa do parlamentu nedostal. Od Kotlebu spolu s ním odišli aj Allan Gavač, ktorý kandidoval zo 133. miesta, a tiež Marian Bauman, okresný predseda strany pre bratislavské Nové Mesto.

Všetci traja zakladajú hnutie s názvom Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl. Presné príčiny ich rozkolu s Kotlebom zatiaľ nie sú verejne známe. So Zemanom sa redakcii Aktuality.sk spojiť nepodarilo, hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica však tvrdí, že „Zeman si chcel spolu s pár ľuďmi z jeho okolia zrejme skúsiť politiku podľa svojich predstáv“ a dodal, že: „Rešpektujeme to, nijak nás to nevyrušuje. Naopak, fungujeme veľmi dobre, sme silnejší, múdrejší a odhodlanejší.“

Je načase hovoriť pravdu! Kotlebovci mali odjakživa blízko k fašizmu (Anna Belousovová)
V dobe, keď sa v susedných Čechách strhávajú sochy osloboditeľov a naopak stavajú pomníky fašistickým kolaborantom, je načase pozametať špinu pred vlastným prahom. Myslí si to Anna Belousovová, národniarka, ktorá má k Rusku a k všeslovanskej... Čítať ďalej
01 | 12 | 2019 | Anna Belousovová

Odišiel aj „mečiaro-kotlebovec“ Zeman

O Zemanovej kontroverznej podnikateľskej minulosti písal krátko pred voľbami týždenník Plus 7 dní. V 90. rokoch sa Zeman dostal k budove v areáli Štátnej tlačiarne dopravných a poštových cenín, bývalých Polygrafických závodov na Záhradníckej ulici v Bratislave. Mečiarova vláda okrem toho z neho spravila generálneho riaditeľa štátneho podniku Prvá novinová spoločnosť – PNS.

Hneď ako sa Zeman stal šéfom PNS-ky, presťahoval spoločnosť do podnájmu práve do budovy, ktorú spoluvlastnil. Nájomnú zmluvu vraj podpísali na niekoľko rokov, nájomné malo byť vo výške miliónov korún. PNS-ku ale Zeman napokon zruinoval. Firme šéfoval do júna 1999 a pod jeho vedením vyhlásil krajský súd na spoločnosť konkurz. Firma podľa Plus 7 dní dlhovala veriteľom okolo 660 miliónov korún (asi 22 miliónov eur) a iba 21 % z dlžnej sumy dostali veritelia späť, píšu v závere aktualioty.sk.

Exmanželka šéfa ĽSNS prehovorila o nevere. Kotleba nemá problém s inými rasami
To je paradox, expartnerka Mariana Kotlebu, ktorého len pred pár dňami súd odsúdil za propagáciu neonacizmu, priznala, že svoju druhú dcéru Jannat porodila „vysokopostavenému“ Egypťanovi. Čítať ďalej
18 | 10 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.