HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Priznanie kolegov Karla Gotta: Ako s ním vychádzali?

Karel Gott a Kamila Magálová v rozprávke Keď draka bolí hlava / Facebook (Karel Gott -vzpomínky zůstanou)

Karel Gott nebol len populárny spevák, ale aj herec. Strihol si úlohu napríklad v rozprávke Keď draka bolí hlava, a jeho kolegovia prezradili, aké to bolo natáčať s hviezdou takého formátu, píše portál Stars24.

Podľa Jakuba Jablonského bol Gott neuveriteľná trieda. „Stretli sme sa počas nakrúcania v maskérni a mám s ním výbornou príhodu. Sedel na stoličke, rozprávali sme sa, niečo som mu hovoril a on nepočúval. A namiesto toho, aby mi povedal, nech mu to zopakujem, sa zrazu postavil, prišiel ku mne a povedal: „Prosím, ja vás nepočujem.“ Ten človek je trieda a je obdivuhodné, že to natáčanie v jeho veku takto bravúrne zvládol,“ uviedol Jablonský v rozhovore pre agentúru SITA.

To je však len zlomok toho, čo na ňom všetci obdivujú. Rozprávku totiž natáčali krátko po tom, čo sa spevák po ťažkých zdravotných problémoch postavil opäť na nohy.

Šokujúce: Karel Gott (†80) sa mal v minulosti už raz oženiť!

„Tú rozprávku sme totiž natáčali tesne po tom, čo mal tie veľké zdravotné problémy, a napriek tomu bol veľmi zapálený, stále pripravený. Nikomu nedal najavo, že by mal nejaké zdravotné komplikácie. Bolo to fantastické, celý štáb a všetci na pľaci si ho neskutočne vážili,“ povedal režisér Dušan Rapoš.

Ten pritom Gotta pôvodne oslovil, aby s dcérkou naspieval k rozprávke len pieseň. Potom ale dostal knižku, podľa ktorej rozprávka vznikla, a tá sa mu veľmi páčila.

Nové pokračovanie knihy o Gottovi (†80): Kvôli nemu ma mali za blázna, spomína Zdeněk Troška

„Tak sme ho na vlne jeho záujmu o ten príbeh následne oslovili, či by si nezahral českého kráľa. Karel si prečítal scenár a vzápätí mi volal, že by hral radšej kováča. Hovorím mu, že kováč ale hovorí slovensky a on na to, že: „No práve, to je aspoň nejaká výzva! Keď už mám zase byť po rokoch vo filme, nech je to niečo inšpiratívne a niečo, čo mi dá aj trošku zabrať. Nech to nie je len taká prechádzka pred kamerou‘,“ opisuje režisér.

„A musím povedať, že sa pripravoval naozaj veľmi seriózne. Partnerku mu robila Kamila Magálová, tá zas hovorila po česky. Boli to úžasné chvíle. Mať pred kamerou Magálovú a Gotta, čo viac si môže režisér priať,“ dodal Rapoš.

Milan Kňažko porazil Covid, ale zápal pľúc zostal a hlas sa mu nevrátil

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info