HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Analytik Baránek presne opísal, kto boli tí skutoční „mafiáni a fašisti“ na proteste

V utorok vyšli do ulíc protestovať tisícky ľudí. Niektoré médiá ale informovali o tom, že ich bolo len pár stoviek. Niektorí vládni predstavitelia, vrátene premiéra Igora Matoviča, ešte pre protestom uviedli, že sa ho zúčastnia iba fašisti, mafiáni či chuligáni.

„Som veľmi, veľmi zvedavý, čo naši činitelia povedia na to, že na Slovensku máme toľkoto fašistov a mafiánov. Typický slovenský mafián napr. je: skrachovaný živnostník, slobodná matka, ktorá prišla o prácu… Typický slovenský fašista je: skrachovaný majiteľ rodinnej reštaurácie, ktorá sa pomoci od štátu nedočkala, izolovaný dôchodca, matka 4 detí – onkologická pacientka s odloženou liečbou, atď…,“ píše vo svojom komentári politický analytik Jan Baránek.

Kvôli obavám z nepokojov bolo do ulíc vyslaných množstvo policajtov, ťažkoodencov, pripravené boli aj vodné delá. Protesty sa však niesli v pokojnom duchu.

Matovič s Naďom dourážali protestujúcich proti ich vláde

Ak by skutočne do ulíc vyšli iba mafiáni a fašisti, ako to niektorí politici prezentovali, tak priemerní účastník by vyzeral asi nejako takto.

„Pani Etela prišla zo Šarišských Michalian. Pani Etela je už 25 rokov na vozíku. Ten tlačí jej manžel, ťažký diabetik Otakar, mafián. Pani Etela: „Som presvedčená Mafiánka už od malička. Sem som prišla, aby som zamedzila Jemu poraziť hnusobu. My s manželom hnusobu podporujeme! Pýtate sa prečo? Lebo máme čierne myšlienky, ale najmä preto, lebo sme mafiáni. Záleží nám na tom, aby na hnusobu umierali naši starčekovia a starenky, teda ľudia, ako sme my. A aby ste vedeli, všetku štedrú pomoc, ktorú ako dôchodcovia dostávame v týchto ťažkých časoch od štátu, spoločne s manželom splachujeme do záchoda! Nech žije Mafia!“

Baránek v závere svojho príspevku dodáva, že podobných „mafiánov či fašistov“, ako protestujúcich nazval napríklad premiér Igor Matovič, bolo podľa odhadov na demonštrácii 50tis.

„Mainstreamové médiá však uviedli iný počet, prijateľnejší – niekoľko desiatok, až pár stovák. Predsa len, lepšie sa to počúva, ako 50tis.(?) a národ zbytočne nevyplašíme. A najmä nie Igora.“ uzatvára analytik Baránek.

Polícia uzatvorila ulicu, kde býva Matovič: Oceľové zábrany na prístupové cesty (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info