Polícia uzatvorila ulicu, kde býva Matovič: Oceľové zábrany na prístupové cesty (VIDEO)
17 | 11 | 2020 I Imrich Kovačič

Polícia uzatvorila v utorok večer v Trnave ulicu, kde býva predseda vlády Igor Matovič.


Dôvodom sú bezpečnostné opatrenia, na sociálnej sieti si viaceré skupinky dohadovali na utorok večer protestné zhromaždenie práve v tejto časti Trnavy. Na všetky tri prístupové cesty postavili policajti oceľové zábrany, na ulicu púšťajú len obyvateľov s trvalým pobytom.

Igor Matovič sa ani dnes nezdržal komentovania aktuálnej situácie na svojom Facebooku, kde napísal, že: "

... tak po dnešku bude Bromhexin a vodka vypredaná", čím nahneval už aj tak značne rozvášnené masy protestujúcich. Svojim statusom narážal na ľudí, ktorí boli dnes protestovať a ktorých označil jeho poslanec za lúzu. Matovič sám nahádzal všetkých protestujúcich do jedného vreca a nazval ich mafiánmi a fašistami.

Aktualizované o video dňa 17.11.2020 o 22:10Bromhexin a vodka sú sprofanované pomenovania na niektoré nepravdivé tvrdenia, že COVID-19 je možné liečiť Bromhexinom a vodkou. Tieto informácie sa často šíria cez konšpiračné weby.

Mainstreamove médiá včera celý deň apelovali na občanov, aby sa protestov nezúčastnili. Výzvy na protest sa ale šírili najmä prostredníctvom nezávislých alternatívnych spravodajských serverov, nepodliehajúcich vládnej propagande.

Na Hodžovom námestí dnes polícia zadržala poslanca NR SR Andreja Medveckého (VIDEO)
17 | 11 | 2020 | Imrich Kovačič