HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Pellegriniho ankete o predčasných voľbách zahlasovalo už vyše 91-tisíc ľudí. Danko nechce strácať čas

Pellegrini a Raši zo strany HLAS-SD. FOTO TASR - Martin Baumann

Strana Hlas-SD spustila v utorok internetovú anketu o predčasnom ukončení volebného obdobia Národnej rady (NR) SR i o možnej podpore vyhlásenia referenda. Od desiatej rána do šiestej hodiny večernej sa do nej zapojilo takmer 90-tisíc ľudí a stále pribúdajú ďalší. Dá sa predpokladať, že onedlho prekročí 100-tisícovú hranicu. Pre zaujímavosť, na vyhlásenie referenda je potrebné zozbierať 350-tisíc súhlasných podpisov. 

Pellegrini povedal, že nastal čas, aby občania vyjadrili svoj názor a ovplyvnili dianie v SR, keďže opozícia nemá dostatok síl na „zvrhnutie“ vlády, či na zmeny pomerov v krajine. Anketa má trvať počas aktuálne platného núdzového stavu.

„Vláda porušuje demokratické práva. Premiér sa hrá na vládcu, od ktorého vôle závisí, čo ľuďom dovolí, čo zakáže. Opozícii sa vyhráža, že si po jej členov príde NAKA a že majú len ticho sedieť, šuchať nohami a užívať si posledné dni na slobode,“ vyhlásil Pellegrini.

Hlasáci spustili hlasovanie o konci Matovičovej vlády. Za pár minút podpísali tisíce ľudí (AKTUALIZOVANÉ)

SNS víta iniciatívu viacerých parlamentných strán vyvolať referendum za predčasné parlamentné voľby a podporuje všetky ich legitímne aktivity smerujúce k naplneniu tohto cieľa. Zároveň strana vyzýva Pellegriniho, aby nestrácal čas a pridal sa k ich zberu podpisov pod petíciou za vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách, ktoré už má strana k dispozícii.

„SNS je pripravená operatívne usporiadať okrúhly stôl demokratických opozičných strán, ktoré sú ochotné spolupracovať a podieľať sa na spoločnom, koordinovanom postupe nielen pri efektívnom zbere podpisov, ale aj v prípade vyhlásenia referenda na politickej podpore účasti občanov Slovenskej republiky pri hlasovaní o skrátení volebného obdobia súčasného parlamentu,“ dodala strana.

Pellegrini: Mám opäť pocit, že sa šliape po občianskych právach a slobodách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info