fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Návrat k objektívnemu spravodajstvu bude po Trumpovom odchode veľmi ťažká úloha

Trump propaganda
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Americké mainstreamové médiá sa za posledné štyri roky stali demokratickým splnomocnencom pre kritiku Trumpa. Opätovné získanie objektivity po nástupe prezidenta Bidena, bude veľmi ťažká úloha, uviedol novinár Matt Taibbi pre agentúru RT.

„Tlač sa počas Trumpovej éry radikálne zmenila. Zaznamenali sme posun smerom k tomu, že všetky spravodajské konglomeráty sú v podstate hlasnými trúbami Demokratickej strany,“ uviedol Taibbi pri rozhovore s hostiteľom Afshinom Rattansim.

Médiá odôvodnili ich jednostrannosť tým, že „sa museli postaviť proti Donaldovi Trumpovi“. To však už  nebudú musieť robiť s demokratom Bidenom v Bielom dome, poukázal na to redaktor časopisu Rolling Stone.

„Ako sa vrátite k tomu, aby médiá začali v záujme ľudí kontrolovať vládu? Myslím si, že bude veľmi ťažké urobiť túto zmenu, keďže sa nám tu odhalilo spolitizovanie médií,“ ďalej poznamenal Taibbi.

Vo Washingtone sa konajú pochody na podporu Trumpa i proti nemu

Mainstreamové médiá boli nedávno posadnuté Trumpom, ktorý sa odmietol dobrovoľne vzdať moci pre Bidena, pretože „ide o ďalšiu bombastickú mediálnu tému, ktoré hýbu správami za posledné štyri roky, a médiá chcú z toho vydojiť každý kúsok senzáciechtivosti“, dodal.

Sám Taibbi je presvedčený, že „sa to odohrá samovoľne“ a Trump odíde napriek všetkým svojim tvrdeniam o podvodoch a pokusom legálne spochybniť výsledky volieb.

Na otázku, prečo médiá nechcú rozprávať príbehy, ktoré skutočne znepokojujú bežných Američanov – napríklad skutočnosť, že 40 miliónov ľudí v krajine sa musí spoliehať na výživový program s potravinovými lístkami – novinár odpovedal, že „témy diktuje hŕstka ľudí v New Yorku, Washingtone a LA, ktorí riadia najväčšie spravodajské konklomerácie.“ Médiá sú spolitizované, opakuje.

„Nezvyčajná a mimoriadna hrozba“: Trump vykázal čínske „vojenské spoločnosti“ z amerického trhu s cennými papiermi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info