fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Protestovať či neprotestovať? (Slavěna Vorobelová)

Slavěna Vorobelová / Fotokoláž (archív)

Komentár

Zajtra je štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Aké príznačné aj pre dobu, v ktorej momentálne žijeme. Ľudia majú pocit, že sú zneužití koronakrízou a sú porušované ich základné ľudské práva a slobody garantované Ústavou SR. Premiér spolu s ministrom obrany, zdravotníctva, vnútra, či nikým nevoleným úradníkom – hlavným hygienikom, predstavujú každý deň nové a nové obmedzenia, opatrenia, zákazy, príkazy, vyhrážky, útoky a hrozby hraničiace so štátnym terorom.

Predpokladám, že neexistuje v našej republike človek, ktorý by vedel uviesť, čo platí práve v tejto chvíli. Častokrát to nevie ani samotný strojca nápadov, Igor Matovič. Čo platilo včera, dnes už neplatí, čo bude platiť zajtra, sa dozvieme dnes z jeho tlačovej konferencie či brífingu. Žijeme dennodenne v chaose a strachu. V strachu a obave z budúcnosti. Krachujú firmy, živnostníci, ľudia prichádzajú o prácu, živobytie a čo je najhoršie, ľudia zomierajú s koronou či na koronu a najviac bez nej na iné choroby.

Bývalý člen Útvaru osobitného určenia vyzval kolegov aby sa nenechali zneužiť

Presne 17. novembra 1939 nacisti uzavreli české vysoké školy, množstvo študentov bolo deportovaných do koncentračných táborov. O dva roky v Londýne vyhlásili 17. november ako Medzinárodný deň študentstva.

Dňa 17. novembra 1989 nasledoval násilný zásah štátu proti študentskej manifestácii v Prahe, ktorý znamenal začiatok Nežnej revolúcie Československu. Rok 1989 priniesol národom v Československu, ako aj miliónom ďalších ľudí v strednej a východnej Európe, relatívnu slobodu, relatívnu demokraciu a do Ústavy sa zakotvili základné ľudské práva, politické a náboženské slobody, ktoré sa však dlhodobo ohýbajú podľa potrieb aktuálne vládnucej „elity“.

Na 17. november 2020 minister vnútra Mikulec dopredu avizuje, že štátna moc razantne zasiahne proti akýmkoľvek prejavom nespokojnosti so súčasnou vládou, jej nezmyselnými nariadeniami a likvidáciou našej ekonomiky. Aj napriek tomu, že prebehlo dobrovoľne/nasilu plošné testovanie s 1% odhalením covid pozitívnych, tak bol predĺžený núdzový stav až do 29. decembra 2020. Nezmyselné a protichodné opatrenia sú na dennom poriadku.

Ľudia na Slovensku už protestujú proti tejto vláde

Samozrejme vládnej garnitúre sa nepáči mobilizácia ľudí, preto strašia drakonickými trestami. Už cez víkend prebehol pokojný sviečkový pochod nespokojných občanov a ďalší pochod/protest, nazvime to akokoľvek, je naplánovaný práve na utorok, teda príznačný 17. november. Nie chuligáni, fašisti, komunisti či rôzna lúza, ale živitelia rodín, mamičky, dôchodcovia, podnikatelia, živnostníci, slušní ľudia, ktorí nevedia ako a z čoho budú žiť zajtra, čo dajú svojim deťom a sebe do úst.

P.S.: Vyjadriť pokojne a hlavne slobodne svoju nespokojnosť by mal každý, kto nesúhlasí s opatreniami tejto vlády. Nech vrchnosť vidí, že pokusy na ľuďoch a zahrávanie sa s ich životmi a osudmi nie je spoločnosťou akceptované. Koalícii by sa hodil núdzový stav aj 4 roky, aby v kľude bežal biznis bez verejnej súťaže a držala ľudí na uzde v strachu. Uzurpovať si moc je možné, ale len do určitého momentu. Dosť bolo likvidácie, krivenia demokracie a rozkladania právneho štátu, ktorý už dosť utrpel! Totalita bola porazená a porazená bude raz aj táto nekompetentná vláda, ktorej súčasťou sú také nebezpečné osoby ako minister obrany Jaroslav Naď, ktorý sa vyhráža, že na občanov pošle aj vojenskú políciu.

Čo bude ďalšie, ak občania necúvnu? Náboje a tanky?!

Zastavte už niekto toto šialenstvo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info