HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ľudia na Slovensku už protestujú proti tejto vláde

Dokumentačný obrázok / Facebook

V nedeľu 15. novembra sa uskutočnil sviečkový pochod proti vláde Igora Matoviča. Asi 2000 tisíc ľudí prišlo pokojným spôsobom vyjadriť svoju nespokojnosť a frustráciu zo situácie, ktorá na Slovensku nastala.

Účastníci prišli zapáliť sviečku aj pred prezidentský palác, odtiaľ sa potom vybrali k úradu vlády. V sprievode, ktorého sa podľa odhadu zúčastnilo okolo dvoch tisíc ľudí, sa stretli všetky vekové kategórie. Od rodičov s deťmi až po seniorov. Prevažovali mladí ľudia.

Podľa účastníkov sa celá akcia niesla v pokojnom duchu, čo bolo aj cieľom organizátorov.

V Bratislave sa opäť protestovalo proti bezpráviu – médiá opäť mlčia (VIDEO)

„Pred ÚV SR sa zaspievala hymna, zapálili ďalšie kahanec, nechane pred plotom úradu Matoviča. Všetci, nekonečne dlhy sprievod, sa pohol znova pred prezidentský palác a opakovane vyzvali Zuzanu Čaputovú, aby prišla medzi protestujúcich. Nakoniec organizátori prečítali výzvu Igorovi Matovičovi, aby odstúpil pre nekompetentnosť, akou riadi republiku, ako týra a uráža občanov, akými potupnými menami sa o ľuďoch vyjadruje, ako terorizuje ľudí svojimi nezmyslami. Ako ruinuje podnikateľov, ako ožobračujú ľudí.  Ako zavádza a klame ľudí, ako mení zákazy a vydáva príkazy, podľa svojej ľubovôle. Každý, kto chcel  niečo povedať, mohol sa vyjadriť,“ popisuje priebeh jedna z účastníčok.

Advokát radí, ako postupovať v prípade pokuty či zatknutia na proteste 17. novembra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info