fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump naznačil, že je schopný vzdať sa funkcie, ak zlyhajú jeho súdne obštrukcie

Na archívnej snímke z 25. júna 2020 americký prezident Donald Trump máva po prílete na medzinárodnom letisku Green Bay. / TASR (AP Photo/Evan Vucci, File)

Donald Trump uznal, že v Bielom dome možno nezostane ďalšie štyri roky, aj keď dúfa, že prostredníctvom súdnych sporov zvráti deklarované volebné víťazstvo Joea Bidena, informuje portál RT.

Trumpova administratíva ešte musí formálne uznať predpokladané volebné víťazstvo demokratov a dokonca Bidenovi zabránila v prijímaní spravodajských brífingov. Prezident však počas poznámok k americkému vládnemu programu vývoja vakcín proti Covid-19 skĺzol od témy, pričom uznal, že jeho prezidentský protivník môže nakoniec zvíťaziť.

„Kto vie, kto vyhrá voľby? Hádam to ukáže čas. Ale môžem vám povedať, že čokoľvek sa v budúcnosti stane, táto krajina sa nedostane do výluky,“ uviedol Trump pri diskusii o svojom stanovisku k obmedzeniam spojených s Covid-19.

Jeho komentáre sa zhodujú so správou moderátora Fox News Geralda Riveru, ktorý tvrdil, že s prezidentom telefonicky hovoril o spornom hlasovaní volieb.

„Už sa začal krvavý masaker“: USA čelia dvojitej recesii, tvrdí skúsený ekonóm

„Povedal mi, že je realista, povedal mi, že urobí správnu vec,“ informoval Rivera. Moderátor uviedol, že podľa ich rozhovoru má pocit, že „ak by bol proces v rozpore s (Trumpom), bol by schopný vzdať sa úradu.“

Trump podal niekoľko žalôb, v ktorých sa tvrdilo, že pozorovateľom prieskumov bolo zablokované sledovanie počtu hlasov v štátoch. Jeho kampaň tiež tvrdila, že v prospech Bidena boli použité oneskorené alebo neplatné hlasovacie lístky.

Od volieb americký prezident každý deň pridáva príspevky na Twitter o údajných podvodoch s voličmi. Volební úradníci sa postavili proti týmto tvrdeniam a Trumpove právne výzvy zatiaľ nezmenili predpokladaný výsledok hlasovania.

Mutácia koronavírusu, ktorá ho urobila vysoko infekčným, môže byť kľúčom na jeho zničenie, tvrdí nová štúdia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info