fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUÁLNE: Pandemická komisia zmenila podmienky! Kedy nás čaká nás veľké uvoľnenie?

Ilustračný obrázok / Fotokoláž (via Shutterstock)

Slováci, rovnako ako obyvatelia iných krajín, už majú obmedzení pri boji s pandémiou dosť. Dočkajú sa toľko očakávaných uvoľnení reštrikčných opatrení?

Podľa premiéra Igora Matoviča má prísť uvoľnenie reštrikčných opatrení vtedy, keď hodnota týždňového kĺzavého mediánu bude na hodnote 500. Táto hodnota už ale neplatí, pretože hodnota týždňového kĺzavého mediánu, od ktorej závisí uvoľňovanie opatrení na Slovensku, sa má zvýšiť z 500 na 750 nových prípadov ochorenia COVID-19 za deň, informuje portál dnes24.sk.

Čaká nás mierny nádych slobody

Podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího by zároveň opäť mohol začať platiť semafor, podľa ktorého by sa riadili opatrenia v regiónoch. Podmienkou ale je, aby v nemocniciach nebolo viac ako 2000 pacientov s koronavírusom, alebo podozrením naň. Minister Krajčí tieto informácie oznámil po rokovaní pandemickej komisie s tým, že by sa tak mala ľahšie dosiahnuť hranica, keď by sa mohli otvárať zatvorené prevádzky.

Čo všetko je premiér ochotný obetovať v boji proti inému ako vlastnému názoru?

Premiér Igor Matovič zase povedal, že na Slovensku by sa mali od pondelka 16. 11. otvoriť kostoly, kiná, divadlá s maximálnou kapacitou 50 %, plavárne a fitnescentrá do šiestich osôb na 15metrov štvorcových. Začne fungovať i druhá hokejová a futbalová liga, ich zápasy však budú bez divákov. Predseda vlády to označil za „mierny nádych slobody“. Hlavný hygienik Ján Mikas k tomu dodal: „Ešte dnes dokončíme vyhlášky na Úrade verejného zdravotníctva. Spravíme všetko pre to, aby to už dnes bolo zverejnené vo vestníku úradu vlády s tým, že by to platilo od pondelka.“

Nové kolo testovania už o týždeň

Predseda vlády ľuďom ešte pripomenul, že ďalšie kolo testovania v súvislosti s ochorením na COVID-19 bude tých v mestách a obciach, kde bola incidencia pozitívnych prípadov nad jedno percento. Zoznam samospráv dajú podľa Matoviča dokopy počas víkendu. Konať sa má cez víkend 21. až 22. novembra, uvádza v závere portál dnes24.sk.

Tretiu vlnu koronavírusu ovplyvní počasie, modlime sa, aby opatrenia fungovali, tvrdí odborník

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info