fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič sa odvoláva na odborníkov, ktorí odrazu neexistujú. „Vyparili sa“, tvrdí

Igor Matovič / Fotokoláž (via TASR)

Premiér Igor Matovič sa v súvislosti so spustením „najväčšej logistickej operácie v dejinách Slovenska“ – viacnásobného testovania národa na koronavírus odvolával na to, že sa o tejto možnosti radil s viacerými odborníkmi, ktorých však doteraz nechcel menovať údajne kvôli možnému mediálnemu lynču.

Táto otázka médií padla aj na stredajšom brífingu na úrade vlády a vyzeralo to tak, že sa pri nej premiér cíti poriadne nepríjemne.

Matovič v stredu opäť argumentoval tým, že správnosť jeho opatrenia vo forme celoplošného testovania potvrdzuje to, že Veľká Británia podobne testovala v meste Liverpool a chystá sa testovať aj v ďalších regiónoch. Premiér však opomenul, že v Anglicku išlo o testovanie čisto na dobrovoľnej báze, a navyše, testovalo sa viacerými typmi testov.

Matovič rezignoval a ponúkol svoje miesto Sulíkovi, vyznelo dnes na jeho tlačovej besede

Novinári uviedli, že na Slovensku nenašli ani jedného odborníka, ktorý by dával do súvislosti testovania na Slovensku a v Liverpoole podobne ako predseda vlády Matovič. Ten reagoval, že v takom prípade to majú médiá uzavrieť s tým, že „tí odborníci nie sú, že sa vyparili“.

Premiér ďalej pokračoval: „Povedal som, že vám poviem, kedy vám o nich poviem a kedy ich predstavím. Ale určite to tejto atmosféry, kedy si potrebujú buchnúť, tak nedonesiem tých ľudí teraz, aby tí kvázi odborníci, ktorí tu iba mudrovali a mudrovali, ale žiadne riešenie neprinášali, aby teraz sa ešte do nich obúvali. Nebudem to robiť.“

Naďove nebezpečné názory sú už na hrane vojenskej diktatúry (Ivan Brožík)

Igor Matovič, po vyslovení rôznych pochybností zo strany médii, či nejakí odborníci na ktorých sa odvoláva vôbec existujú, otvorene priznal, že to „pôsobí nedôveryhodne“. „Máte pravdu, pôsobí to nedôveryhodne. Je to váš záver… Tí ľudia neexistujú, už medzičasom sa vyparili. Hotovo… Uzavrite to tak, napíše titulky: Matovičovi odborníci sa vyparili,“ zopakoval ešte raz trocha podráždene premiér.

Ku naštrbeným vzťahom s vedcami ďalej Matovič povedal: „Ja nemám najmenší problém sa s ľuďmi, ktorí to myslia dobre, stretávať a rozprávať.“

Primárka Horáková dnes vrátila svoje štátne vyznamenanie priamo do rúk Čaputovej

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info