fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič rezignoval a ponúkol svoje miesto Sulíkovi, vyznelo dnes na jeho tlačovej besede

Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS) / Fotokoláž (via TASR)

Igor Matovič dnes otvorene vyhlásil na tlačovej besede, že si uvedomil až teraz, že má Richarda Sulíka ako podpredsedu vlády, teda ako svojho zástupcu a ponúkol mu svoje miesto. Podmienil to však tým, že Richard Sulík musí predstaviť lepší plán pre Slovensko v boji proti pandémii. Matovič jednoznačne povedal, že v tejto otázke je ochotný prepustiť svoje miesto Sulíkovi a v tejto oblasti si vie predstaviť Sulíka ako premiéra.

Matoviča rozčúlil Sulíkov status na facebooku, ktorým oponuje voči Matovičovým návrhom komunitného testovania. Matovič vyhlásil, že ak mu má koaličný partner vypisovať statusy na Facebooko, tak sa na to vykašle a nech si Sulík pochováva mŕtvych na Covid. „Nech on kope hroby.“, vyhlásil.

Na otázku, kde sú odborníci, ktorí podporujú Matovičove názory, odpovedal, že takí neexistujú a navrhol médiám, aby napísali rovno do titulku, že „Matovičovi odborníci neexistujú, vyparili sa.“ a odmietol špecifikovať, kto sú odborníci. Väčšina odborníov totiž Matovičove názory a konanie ostro kritizujú.

Matovičova sestra pomáhajúca Harabinovi: Má výnimočné právne vedomosti a je za priamu demokraciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info