HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Kráľovná Alžbeta II. na tróne končí? Expert povedal kedy!

Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: SITA (AP)

Britská kráľovná Alžbeta II. je vo svojich 94 rokoch stále panovníčkou britského impéria. Podľa kráľovského experta sa ale budúci rok nedobrovoľne vzdá trónu. Ak by to však bolo čisto na nej, zostala by vo svojej vladárske úlohe až do smrti, píše portál Stars24.

Expert na kráľovskú rodinu Robert Jobson pre britský The Royal Beat uviedol, že Alžbeta II. by mala odovzdať trón svojmu synovi Charlesovi do pol roka. Na čom svoje odhady stavia nevysvetlil, verí však, že vo veku 95 rokov odstúpi a prenechá trón svojmu synovi Charlesovi.

„Ona nebude chcieť. Ale dostane sa do bodu, kedy všetku moc prenechá Charlesovi. Ako sa mu potom ale bude môcť pozrieť do očí a oznámiť mu, že ani napriek tomu nebude kráľom?“ pýta sa expert.

Princ William obvinil brata Harryho: Klamal o Archieho narodení!

O tom, že nastane takzvaný Regency act, teda že vladár prenesie svoje kráľovské povinnosti na dediča trónu, sa v Británii špekuluje už niekoľko rokov. Podobné dohady preto nie sú novinkou.

Väčšinou však ide o nepodložené konšpirácie médií. Odborníci naopak poukazujú na to, že kráľovná svoje povinnosti napriek pokročilému veku zvláda. Napriek tomu nemôžu vylúčiť, že sa ich v nasledujúcich mesiacoch či rokoch vzdá.

Alžbeta II. v slzách: Kráľovský palác ochromila smrť člena rodiny (†74)!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info