fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Postavili by ste sa do radu na testovanie s rizikom 1:4, že umriete, ako pri Španielskej chrípke?“ pýta sa Baránek

Ján Baránek / Facebook (self)

Politický analytik Ján Baránek v svojom statuse položil otázku tým, ktorí sa ho neustále snažia presvedčiť o mimoriadnej nebezpečnosti Covid-u a o tom, že kvôli tomu bolo morálnou povinnosťou zúčastniť sa plošného testovania.

Na úvod analytik porovnáva koronavírus so španielskou chrípkou. Podľa dát ma Covid smrtnosť 0,2%, t. j. z 1000 infikovaných umrú 2, zatiaľ čo tzv. španielska chrípka mala smrtnosť cca. 20-25%. To znamená, že zo 100 infikovaných umrelo 20-25 (z 1000 ich umrelo 200 – 250).

„Teraz otázka: Boli by ste tak uvedomelí a išli by ste sa na niekoľko hodín postaviť do zástupu potenciálne nakazených, ktorí čakajú na testy, keby sme nemali epidémiu Covid-u, ale mali by sme tu epidémiu španielskej chrípky? Vyprávali by ste uvedomele, ako je dôležité postaviť sa do toho radu kvôli záchrane svojich životov a životov spoluobčanov – s rizikom, že sa nakazíte španielskou chrípkou a máte šancu 1:4, že umriete?“

Petíciu za odstúpenie Matoviča podpísalo už vyše 55 tisíc ľudí. Zlomí mu to krk?

Ak by znela odpoveď nie, tak potom agitácia za plošné testovanie je podľa analytika len obyčajná zbabelosť priznať si, že sa nevieme postaviť na odpor nezmyslom. Alebo Covid nie je až tak závažné ochorenie, ako sa prezentuje.

„Takže, ešte raz a odpovedzte si sami sebe: Išli by ste sa postaviť na pár hodín do zástupu na testovanie pri epidémii španielskej chrípky?“ pýta sa Baránek.

Núdzový stav sa môže predĺžiť o ďalších 90 dní, premiér to nevylučuje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info