OĽANO podporí predĺženie núdzového stavu, Sme rodina nebude proti
10 | 11 | 2020 I tasr

Hnutie OĽANO podporí predĺženie núdzového stavu na Slovensku, proti nebude ani Sme rodina. Vládne OĽANO považuje odporúčanie ústredného krízového štábu (ÚKŠ) na jeho predĺženie za dôležité a oprávnené.


"Núdzový stav bol na Slovensku vyhlásený už za omnoho priaznivejších podmienok vládou Petra Pellegriniho. Teraz, keď je situácia vážnejšia, potreba núdzového stavu je o to naliehavejšia," uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.

"Ak je toto opatrenie nutné a rozhodli o ňom všetci kompetentní, hnutie Sme rodina určite nebude proti," uviedlo pre TASR tlačové oddelenie Sme rodina.

Predseda SaS s odporúčaním ÚKŠ nesúhlasí. Predseda strany Richard Sulík chce apelovať na vládu, aby nepredĺžila núdzový stav o ďalších 90 dní. Vie si však predstaviť kompromis a jeho vyhlásenie napríklad na 30 dní.

SaS nesúhlasí s predĺžením núdzového stavu o 90 dní, Sulík chce kompromis
Strana SaS nesúhlasí s odporúčaním ústredného krízového štábu (ÚKŠ), aby vláda SR schválila predĺženie núdzového stavu o 90 dní. Predseda strany a minister hospodárstva Richard Sulík chce na vláde apelovať, aby sa nepredĺžil na 90 dní, vie si však... Čítať ďalej
10 | 11 | 2020 | tasr


ÚKŠ na svojom pondelkovom (9. 10.) rokovaní odporučil vláde predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní. Ak by tak vláda neurobila, núdzový stav by sa mal skončiť 14. novembra. Kabinet ho vyhlásil od 1. októbra na 45 dní.

V čase núdzového stavu môže štát v zmysle zákona obmedziť základné práva a slobody, a to v nevyhnutnom rozsahu na nevyhnutný čas. Vláda ho môže vyhlásiť, ak došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt. Najdlhšie môže v zmysle zákona trvať 90 dní.

Núdzový stav v súvislosti s pandémiou vyhlásila vláda už druhýkrát. Prvýkrát to bolo pri prvej vlne na jar. Kabinet ho vtedy vyhlásil 16. marca, trval do polnoci zo soboty na nedeľu 14. júna. Týkal sa iba zdravotníctva. Mimoriadna situácia, ktorú vláda vyhlásila od 12. marca, trvá naďalej.

Šokujúce: Premiér rozpútal vojnu proti vedcom! Nikto ale s Matovičom nesúhlasí
Najskôr ich bral na spoločné tlačovky a vyzdvihoval do nebies, teraz niektorým nevie prísť na meno. Aj tak vyzerá súčasný „vojnový stav“ medzi Matovičom a niektorými našimi vedcami. Všíma si portál cas.sk. Čítať ďalej
10 | 11 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.