fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Aj keď sa Biden stane prezidentom, hodnota amerického dolára bude klesať, varuje investičná spoločnosť Citigroup

Dolár / Pixabay

Americká mena bude slabnúť aj po prezidentských voľbách, aj keby opadli geopolitické riziká a ďalší stimulačný balíček by bol menší, predpovedajú stratégovia z investičnej spoločnosti Citigroup, informuje portál RT.

Hodnota amerického dolára opäť klesne, a to aj v prípade víťazstva demokratického kandidáta Joea Bidena, ktorého administratíva by podľa nich mohla znížiť neistotu v politike medzinárodného obchodu.

„Víťazstvo Bidena znamená návrat k tradičnejšiemu riadeniu, čo bude mať za následok zásadný posun v spôsobe riadenia zahraničnej politiky, pričom taktika vyjednávania typu ,hrozba sankciami skončí,“ uviedli v správe pre CNBC hlavný investičný riaditeľ banky David Bailin a hlavný investičný stratég a hlavný ekonóm Steven Wieting.

Podľa analytikov to bude prospešné pre mnohé svetové finančné trhy, najmä na rozvíjajúcich sa trhoch.

Hunter Biden si „zarobil veľmi pekné peniaze“ na Ukrajine, ale Moskva si nie je vedomá „ničoho nezákonného“, uviedol Putin

„Asi najväčšia výhoda bude pre svetový obchod. Zahraničná politika USA vstúpi do predvídateľnejšej fázy bez stupňovania colných hrozieb. Pravdepodobne uvidíme klesajúcu hodnotu amerického dolára a rastúce rozvíjajúce sa trhy,“ dodali ekonómovia.

Index amerického dolára, ktorý sleduje dolár voči iným menám, klesol v piatok na 92,456, čo je najnižšia úroveň od 2. septembra. Dolár pokračoval v prudkom klesaní na zhruba 92,162 v pondelok uprostred prognóz, že Biden by mohol vyhrať USA prezidentské voľby.

Ázijské meny sa medzitým v posledných dňoch posilnili, pričom čínsky jüan dosiahol v pondelok 28-mesačný vrchol a v utorok ráno sa sním obchodovalo za 6,61 voči americkému doláru. Japonský jen dosiahol v piatok proti doláru osemmesačný vrchol 103,18, uvádza agentúra Reuters.

Guvernér New Yorku údajne sľúbil zablokovať distribúciu novej vakcíny od Pfizeru, až kým nebude prezidentom Biden

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info