fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Má Putin Parkinsona? Špekuluje sa, že ako prezident končí

Vladimír Putin, Zdroj: TASR

Šepká sa, že ruský prezident Vladimir Putin odstúpi v januári. Po objavení videozáznamov sa zväčšujú  špekulácie o jeho Parkinsonovej chorobe, uvádza denník Mirror.

Vladimír Putin má podľa správ v priebehu niekoľkých týždňov odstúpiť z funkcie ruského prezidenta. A to uprostred obáv, že má Parkinsonovu chorobu. Politika a bývalého dôstojníka KGB naliehavo vyzýva, aby z funkcie, ktorú zastával od roku 2012, vystúpil jeho priateľka gymnastka Alina Kabeva a dve dcéry, tvrdia zdroje z Moskvy.

Videozáznam, ktorý ukazuje, ako sa 68-ročnému Putinovi triasli nohy, keď sa pevne držal stoličky, vyvolal podozrenia o jeho zdraví. „V nedávnom klipe sa zdá, že mu v ruke s perom šklbe, zatiaľ čo jeho pohár bol naplnený liekmi proti bolesti,“ uviedli analytici pre The Sun.

Putin varuje tých, ktorí „urážajú pocity veriacich“ po teroristických útokoch v európskych mestách

Kabeva (37) a Putinove dcéry Maria Vorontsova (35), Katerina Tichonova (34) údajne požiadali vodcu o ukončenie jeho pôsobenia vo funkcii, uviedol kritik profesor Valerij Solovei. „Je tu rodina, ktorá má na neho veľký vplyv. Má v úmysle zverejniť svoje plány na odovzdanie funkcie v januári,“ uviedol profesor Solovei.

Deje sa to po tom, čo bol tento týždeň prijatý nový právny predpis, ktorý predložil Putin. Ten z neho urobí doživotného senátora a zaručí mu doživotne právnu imunitu. Štátne médiá RT naznačujú, že išlo o „znamenie, že sa vytvárajú základy“ pre prípadný „prechod moci“.

Počet Rusov, ktorí odmietajú vakcínu rastie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info