Zemetrasenie v Turecku a Grécku si vyžiadalo už 116 obetí
04 | 11 | 2020 I TASR

Zemetrasenie v Egejskom mori z minulého piatka si vyžiadalo už 116 obetí, z toho 114 ľudí zahynulo v západotureckom meste Izmir a dvaja tínedžeri na gréckom ostrove Samos. Informovala o tom v stredu agentúra AP.


Turecký úrad pre mimoriadne situácie (AFAD) uviedol, že pri zemetrasení utrpelo zranenia 1034 osôb a 137 si naďalej vyžaduje lekársku starostlivosť. Záchranné a pátracie práce v Izmire ukončili v 15 zo 17 budov, ktoré sa zrútili pri zemetrasení.

Z trosiek obytných domov záchranári vytiahli viac ako 100 ľudí. V utorok sa im podarilo zachrániť štvorročné dievča, ktoré bolo zavalené 91 hodín.

Podľa americkej geologickej služby USGS dosiahlo zemetrasenie v Egejskom mori magnitúdu 7,0. Turecký úrad pre mimoriadne situácie uviedol, že zemetrasenie malo hypocentrum v Egejskom mori v hĺbke 16,5 kilometra a jeho magnitúda bola 6,6.

Expertov desí organizovanosť viedenského teroru. „Útok v Prahe je len otázkou času,“ tvrdí analytik
Vlna teroru už prekročila francúzske hranice, útok vo Viedni je však iný ako ten v Nice alebo Lyone. Niekoľko bezpečnostných analytikov si všíma, že išlo o koordinovanú a starostlivo pripravenú akciu, zďaleka nie len nepremyslený čin jedného z... Čítať ďalej
04 | 11 | 2020 | Timotej Dudka