HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Našiel sa Kiska! Neuveríte, kde sa zjavil

Fikcia / Fotokoláž (via Shutterstock, TASR)

Exprezident Kiska sa po skončení vo funkcii rozhodol založiť stranu, ktorú ale pre zdravotné problémy po voľbách opustil a vytratil sa z verejného života. Jeho posledným vyjadrením boli slová: „Treba začať robiť“ a odvtedy o ňom nebolo počuť.

Bývalý prezident a zároveň bývalý predseda strany Za ľudí, Andrej Kiska sa má zdravotne zrejme už lepšie, pretože sa opäť chce zapojiť do práce. Kto by ale čakal, že sa rozhodne pomôcť svojej strane veľmi by sa zmýli. Kiska sa totiž vracia na miesto, odkiaľ pred siedmimi rokmi zamieril do politiky, informuje o tom portál aktuality.sk.

Kiska porazil vlastnú stranu

Na staronové pôsobisko sa teší

Exprezident a expredseda strany zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom oznamuje svoj návrat do charitatívnej organizácie Dobrý anjel, kde bude zastavať funkciu predsedu správnej rady. „Teším sa, že spolu s fantastickými ľuďmi pomôžeme viac. Teším sa, že zapojíme viac darcov a že naše Slovensko, tak ako v minulosti, aj do budúcna bude ukazovať svoje dobré srdce,” vraví na videu okrem iného Kiska, ktorý ešte ako hlava štátu, rozdeľoval svoj plat práve cez túto organizáciu. Celkovo malo podľa neho ísť o viac ako 300-tisíc eur.

Kiska hovorí, že aj sedem rokov po jeho odchode si pritom Dobrý anjel udržal svoju unikátnosť. „Vždy prerozdeľuje všetky dary do posledného centa. A každý darca vie, komu pomáha. Práve v tomto období, keď zraniteľní sú ešte zraniteľnejší, by sme mali myslieť na pomoc druhým,” odkázal podľa Aktuality.sk ľuďom Andrej Kiska.

Kiska klame, myslí si vyše polovica Slovákov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info