HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na sobotnom proteste boli zranení štyria policajti

Ilustračné foto - TASR

Na proteste proti vládnym opatreniam súvisiacom s pandémiou boli v sobotu 17. októbra v Bratislave demonštrantmi zranení štyria príslušníci Policajného zboru (PZ) SR.

Informovala o tom Polícia SR Bratislavského kraja vo svojom profile na sociálnej sieti. V súvislosti s diskutovaným zásahom príslušníkov PZ proti demonštrantom tak polícia spresnila priebeh zásahu. Ako uvidela, stretnutie monitorovali, priebežne vyhodnocovali a na základe získaných informácií následne Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo na zásah policajtov z radov poriadkovej, kriminálnej a dopravnej polície.

Polícia tiež spresnila, že na osobnej slobode z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli obmedzené tri osoby, z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci. Pre podozrenie z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena. Bratislavská polícia zároveň v súvislosti s demonštráciou začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného počas núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR. Obvinenie voči konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, vo vyšetrovaní sa naďalej pokračuje.

Audiovizuálne záznamy vyhotovené počas zhromaždenia momentálne polícia vyhodnocuje za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Po ich analýze bude stotožňovať trestne zodpovedné osoby. V súvislosti so stotožnením osôb boli zverejnené niektoré zo záznamov aj prostredníctvom sociálnej siete. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

Exmanželka šéfa ĽSNS prehovorila o nevere. Kotleba nemá problém s inými rasami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info