HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

NATO v Nemecku nacvičuje úplne nezmyselne jadrovú vojnu

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Zdá sa, že nemecké vydanie časopisu Bild, ktoré často klame a šokuje čitateľov falošnými dojmami, hovorí tentoraz pravdu, čo potvrdzujú aj „vážne“ médiá. A podstata správy, ktorá bežným ľuďom pošteklí nervy, je príprava na vojnu.

Nemecké letectvo a jeho partneri v NATO uskutočňujú tajné cvičenia s názvom Vytrvalé popoludnie, aby si precvičili manévre v prípade jadrovej vojny. Cvičenia sa konajú na leteckej základni Nørvenich (Severné Porýnie-Vestfálsko). Tvrdí to portál kp.ru, z článku ktorého redakcia HD cituje nasledujúce úvahy.

Oblasť Nørvenich je podľa predlohy alternatívnym úložiskom amerických vodíkových bômb B61, ktoré sa nachádzajú v Bücheli v Porýní-Falcku. Tvrdí sa tiež, že v rovnakom čase sa na Büchelských cvičeniach koná nácvik „odolnosti“. Letectvo tam trénujú na obranu vzdušnej základne pred jadrovým útokom pomocou systémov protivzdušnej obrany (PVO) Patriot.

Ruské riadené protilietadlové strely s rýchlosťou Mach 6 už visia pod Suchojmi (VIDEO)

Je potrebné pripomenúť, že na cvičeniach sa zúčastňujú holandskí, belgickí a talianski vojaci. Vojenskí experti tvrdia, že cvičením Resilient Noon sa trénuje okrem iného bezpečná preprava amerických jadrových zbraní z podzemných skladovacích zariadení do lietadla a jeho inštalácia. Publikácia zdôraznila, že výcvikové testy pokračujú hladko.

Krajiny NATO sú podľa autorov článku Bild znepokojené zvýšenou hrozbou jadrovej vojny, najakútnejšou za posledných 30 rokov. Nebezpečenstvo existuje v dôsledku odstúpenia USA od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu START III.

Ruské rakety Zirkon zničia každý hladinový cieľ bez šance na obrannú reakciu (VIDEO)

Vojenský expert, doktor technických vied Andrej Bešastnik, označil tieto cvičenia za „zbytočný pokrik myší“. A dodal: „Len čo USA vystrelia rakety smerom na Rusko, títo členovia NATO v Nemecku nebudú mať čas vytiahnuť bomby zo skladu, pretože k nim priletí náš Zirkon. A nedokáže sa s tým vyrovnať ani americký systém protiraketovej obrany v Európe, nieto systém protivzdušnej obrany Patriot. Nie sú schopní detekovať a zostreliť našu nadzvukovú raketu letiacu na cieľ rýchlosťou 8 a viac MACHa. Navyše, skladovacie priestory amerických bômb v Nemecku boli dlho v hľadáčiku ruských „raketových zbraní“ a v prípade vojny medzi NATO a Ruskom budú zničené ako prvé.

RIA NOVOSTI: Šok! Ruská televízia označila možné ciele hyperzvukovej rakety Zirkon na území USA!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info